D-Link łączy komputer z telewizorem

Firma D-Link zaprezentowała wczoraj nowy bezprzewodowy odtwarzacz plików multimedialnych, umożliwiający odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć, zapisanych na dysku komputera na ekranie telewizora lub za pośrednictwem zestawu stereo.

D-Link łączy komputer z telewizorem

D-Link DSM 320 Wireless Media Player

D-Link DSM 320 Wireless Media Player komunikuje się z komputerem za pośrednictwem bezprzewodowej sieci w standardzie 802.11g lub 802.11b (możliwe jest też podłączenie urządzenia do "peceta" poprzez sieć LAN). Odtwarzacz obsługuje formaty MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, Quicktime, WMV (Windows Media Video), MP3, WAV, AIF, WMA (Windows Media Audio) oraz JPEG, BMP, PNG, TIFF i GIF - takie pliki, zapisane na dysku komputera, można dzięki DSM 320 oglądać na ekranie telewizora lub odtwarzać za pośrednictwem zestawu stereo.

Urządzenie wyposażono także w specjalne oprogramowanie do zarządzania plikami audio, wideo oraz graficznymi. Jest ono w pełni kompatybilne z systemami z rodziny Windows (Windows 98 SE i późniejsze). DSM 320 Wireless Media Player obsługuje standard Universal Plug and Play oraz protokół zabezpieczający WEP (Wired Equivalent Privacy). Odtwarzacz sprzedawany będzie od lutego w cenie 129 USD.

Zobacz również:

  • Samsung wyprzedził konkurencję - uruchomił produkcję chipów 3 nm

Przedstawiciele D-Link zapowiedzieli również, że w kwietniu na rynek trafią dwa kolejne modele urządzenia - DSM 320D Wireless Media Player, wyposażony we wbudowany odtwarzacz DVD oraz DSM 320R, który dysponował będzie czytnikiem kart pamięci flash.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200