Czytnik na straży

Acer oferuje PC z zestawem funkcji do zarządzania w sieciach i czytnikiem kart mikroprocesorowych.

Acer oferuje PC z zestawem funkcji do zarządzania w sieciach i czytnikiem kart mikroprocesorowych.

Popularną serię komputerów AcerPower rozszerzono o nowy model oznaczony symbolem 4100 DT. Jest to komputer przeznaczony przede wszystkim do zastosowań w biurze. Oferuje zaawansowane funkcje zarządzania.

W testowanej konfiguracji AcerPower 4100 DT zawierał procesor Pentium II 350 MHz, 64 MB SDRAM, dysk o pojemności 4,3 GB, napęd CD-ROM 40x i system Windows NT PL. Komputer jest wyposażony w płytę główną opracowaną przez Acer, która zawiera 3 gniazda PCI, 4 ISA (na specjalizowanej karcie z gniazdami rozszerzeń), zestaw układów (chipset) 440BX, zintegrowaną kartę graficzną AGP ATI 3D Rage PRO z 8 MB SGRAM i dwa porty USB. Maksymalna pamięć, którą można zainstalować, wynosi 384 MB. Ponadto AcerPower 4100 DT zawiera preinstalowany system ADM (Acer Advanced Desktop Manager) do zarządzania zasobami, także w sposób zdalny. ADM obsługuje dyski SMART (Self-Monitoring, Analysis and Reporting), pozwala na kontrolowanie zmian konfiguracji sprzętu i oprogramowania, jest zgodny ze standardami DMTF (Desktop Management Task Force) i DMI (Desktop Management Interface), a do współpracy z systemami sieciowymi może używać protokołów RPC i SNMP. Dzięki ADM zarządzanie komputerem w sieci LAN lub WAN jest względnie łatwe.

Do AcerPower 4100 DT dołączono system zabezpieczenia zasobów Seneca Login NT, niemieckiej firmy Kobil (www.kobil.de). Składa się on z czytnika kart mikroprocesorowych, , oprogramowania i karty chipowej. Bez włożenia do czytnika tej karty, a następnie podania hasła, komputera nie można uruchomić.

Zastosowanie procesora Pentium II 350 powoduje prawie 20-30% zwiększenie wydajności komputera w porównaniu ze starszymi modelami, które były wyposażone w Pentium 266 MHz.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200