Czytnik RFID drugiej generacji

Symbol wprowadził na rynek przemysłowy czytnik RFID o nazwie XR480. Jest to urządzenie klasy GEN 2 (drugiej generacji), działające zgodnie z europejską normą identyfikacji radiowej ETSI 302.208.

Czytnik RFID drugiej generacji

Czytnik XR480 powstał w oparciu o sprawdzoną już platformę czytników XR400. Urządzenie działa w trybie wysokiej gęstości odczytu (co charakteryzuje czytniki RFID drugiej generacji) i jest zgodne ze standardem EPC. Jest to również pierwszy czytnik tego typu (EPC), który działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE. Zastosowanie systemu Windows CE umożliwia integrację i współpracę czytnika XR480 EU z dotychczasowymi infrastrukturami informatycznymi.

Czytnik XR480 jest wyposażony w interfejs sieciowy Ethernet 10/100 (złącze fizyczne RJ-45) oraz w porty RS485 i USB, co pozwala na współpracę z różnymi urządzeniami, m.in. z czujnikami ruchu, oświetleniem, modułami pamięci i zewnętrznymi ekranami. Pozwala to firmom wykorzystywać technologię RFID do uruchamiania różnego rodzaju procesów, takich jak: automatyczne linie montażowe, rekonfigurowane w zależności od produktów znajdujących się na przenośniku taśmowym oraz powiadomienia w czasie rzeczywistym o pilnej zmianie miejsca dostawy towarów.

Zobacz również:


TOP 200