Czytnik Karpińskiego

W świecie powszechnie znane są czytniki tekstów, które wprowadzają do pamięci całe strony maszynopisów.

W świecie powszechnie znane są czytniki tekstów, które wprowadzają do pamięci całe strony maszynopisów. Czytnik Jacka Karpińskiego umożliwia natomiast wprowadzanie pojedynczych słów lub wybranych fragmentów tekstu, w tempie dziesięciokrotnie szybszym niż za pośrednictwem klawiatury. Czytnik jest urządzeniem podobnym do zwykłego długopisu. Wodzi się nim po tekście, a każdy dotknięty fragment trafia do komputerowej pamięci. Twórca czytnika, Jacek Kar-piński, jest znanym specjalistą, który w latach siedemdziesiątych opracował dokumentację produkcji oryginalnych minikomputerów. W 1981 roku musiał wyemigrował do Szwajcarii, gdzie krótko związany był z firmą Kudelskiego, a następnie założył własne przedsiębiorstwo.

Jeszcze w lipcu br. ma ruszyć seryjna produkcja czytników Karpińskiego w Zakładach Urządzeń Technologicznych w Szczytnie, w województwie olsztyńskim. Na początku wielkość produkcji planuje się na 10 tys. urządzeń miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200