Czy fuzja z Finsiel uratuje firmę Olivetti?

Półtora roku temu szef Bulla, Francis Lorentz, proponował współpracę firmie Olivetti, ale Włosi odrzucili tę ofertę ze względu na zły stan finansowy francuskiej firmy.

Półtora roku temu szef Bulla, Francis Lorentz, proponował współpracę firmie Olivetti, ale Włosi odrzucili tę ofertę ze względu na zły stan finansowy francuskiej firmy. Obecnie również Olivetti przeżywa trudności finansowe, bowiem w 1991 r. firma ta poniosła straty w wysokości 290 mld lirów (ok. 250 mln USD) przy obrotach 8,6 bln lirów (ok. 7,9 mld USD).

Jednakże nadal nie zamierza wiązać się z Bullem, jako że ten zaoferował IBM zakup 5-10% swych akcji. Szef Olivetti, Carlo de Benedetti powiedział, że jego firma nie chce się stać dystrybutorem wyrobów IBM. Benedetti chce natomiast poprawić sytuację firmy w oparciu o możliwości krajowe. Przed trzema miesiącami usiłował włączyć do swego oddziału softwarowego włoską państwową firmę Finsiel, ale uniemożliwił mu to rząd włoski. Obecnie nastawia się na współpracę z włoskimi firmami państwowymi i prywatnymi, ale nadal nie rezygnuje z wchłonięcia Finsielu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200