Czy TCH Components ogłosiła bankructwo?

Firma dystrybucyjna wysłała w połowie grudnia br. do niektórych partnerów handlowych informację o zgłoszeniu do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Otrzymali ją m.in. przedstawiciele firmy Citrix w Polsce.

Firma dystrybucyjna TCH Components wysłała 15 grudnia br. do niektórych partnerów handlowych informację o zgłoszeniu do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Otrzymali ją m.in. przedstawiciele firmy Citrix w Polsce.

Przedstawiciele TCH Components nie chcieli potwierdzić tych informacji, zasłaniając się "życzeniem Rady Nadzorczej w sprawie nieudzielania informacji o stanie firmy".

W opublikowanej przed tygodniem rozmowie (Computerworld 47/2000 z 18 grudnia) prezes Tomasz Chlebowski powiedział, że firma jest w trakcie restrukturyzacji. W jej ramach firma zwolniła ok. 30 osób spośród 100 pracowników. Cięcia w najmniejszym stopniu objęły dział, zajmujący się tzw. produktami wysokich technologii. TCH poinformowała wtedy także o powrocie do ogłoszonej w maju br. strategii e-components, zmierzającej do oferowania produktów niszowych, w tym przede wszystkim internetowych. Dystrybutor rozpoczął też wyprzedaż większości towarów.

***

JTT Computer i TCH Components odwołały fuzję

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200