Czy Sydney wygrało dzięki multimediom?

Trudno powiedzieć w jakiej mierze o wyborze Sydney jako miejsca Olimpiady przełomu wieków zadecydowała technika multimediów, Faktem pozostaje jednak, że ofertę tego miasta jako jej organizatora przedstawiono członkom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za pomocą interaktywnego systemu komputerowego.

Trudno powiedzieć w jakiej mierze o wyborze Sydney jako miejsca Olimpiady przełomu wieków zadecydowała technika multimediów, Faktem pozostaje jednak, że ofertę tego miasta jako jej organizatora przedstawiono członkom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za pomocą interaktywnego systemu komputerowego. Program napisany został przez Ian'a Mulligana z firmy Andersen Consulting a uruchomiono go na komputerze IBM Ultimedia 386. Prezentuje on informacje o obiektach sportowych, infrastrukturze hotelowej, harmonogramie zawodów w poszczególnych dyscyplinach olimpijskich i imprezach towarzyszących, warunkach atmosferycznych, nie mówiąc o entuzjastycznych wypowiedziach gościnnych mieszkańców Australii. Wszystko to przy wykorzystaniu obrazu, dźwięku, grafiki i tekstu. Interface programu pozwala na sterowanie nim za pośrednictwem dotykowego ekranu, a członkom MKOl przedstawiono go na swóch komputerach IBM - PS/2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200