Czy Disney zamierza zamknąć Go.com?

W wypowiedzi dla azjatyckiego wydania Financial Times przedstawiciele firmy wyraźnie dali odczuć, że zamierzają zrewidować deficytową działalność portalu.

Walt Disney Co. zamierza zwolnić pracowników i zamknąć swój portal Go.com - podało dzisiejsze azjatyckie wydanie Financial Times. Powodem tak radykalnego ruchu miałoby być generalne zrewidowanie przynoszącej straty działalności internetowej.

Gazeta przytacza wypowiedź Michaela Eisnera, jednego z członków kierownictwa firmy, który stwierdził: "Społeczność reklamodawców opuściła Internet. Jeśli portal staje się tylko mechanizmem wyszukiwawczym i katalogiem, to prawdopodobnie nie jest to to czego chcemy".

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość

Ponadto Robert Iger, prezes odpowiedzialny za działalność internetową Disneya, sugerował, że portal nie jest najlepszym modelem biznesowym pozwalającym na długoterminową działalność.

Portal Go.com oferuje zawartość z różnych serwisów internetowych grupy Disneya, w tym sieci telewizyjnych ABC i ABC News, kablowej sieci sportowej ESPN, firmowych stron dla dzieci oraz serwisów Family.com i Movies.com. Ponadto oferuje dodatkowe, typowe dla portali, funkcje, takie jak darmowa poczta elektroniczna, bieżące notowania spółek i wyszukiwarkę.

Jeśli Disney zrealizuje zamierzenia, o których napisała gazeta, firma dołączy do grona innych dużych przedsiębiorstw z rynku mediów, które w ostatnim czasie zapowiedziały ograniczenie swojej działalności w Internecie. Przypomnijmy, że poważne redukcje pracowników przeprowadzają już serwisy online The New York Times, należąca do AOL Time Warner CNN, i Fox News, działająca w ramach News Corp.

***

Zwolnienia w AOL Time Warner

Internetowy Disney nadal stratny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200