Czy Disney zamierza zamknąć Go.com?

W wypowiedzi dla azjatyckiego wydania Financial Times przedstawiciele firmy wyraźnie dali odczuć, że zamierzają zrewidować deficytową działalność portalu.

Walt Disney Co. zamierza zwolnić pracowników i zamknąć swój portal Go.com - podało dzisiejsze azjatyckie wydanie Financial Times. Powodem tak radykalnego ruchu miałoby być generalne zrewidowanie przynoszącej straty działalności internetowej.

Gazeta przytacza wypowiedź Michaela Eisnera, jednego z członków kierownictwa firmy, który stwierdził: "Społeczność reklamodawców opuściła Internet. Jeśli portal staje się tylko mechanizmem wyszukiwawczym i katalogiem, to prawdopodobnie nie jest to to czego chcemy".

Ponadto Robert Iger, prezes odpowiedzialny za działalność internetową Disneya, sugerował, że portal nie jest najlepszym modelem biznesowym pozwalającym na długoterminową działalność.

Portal Go.com oferuje zawartość z różnych serwisów internetowych grupy Disneya, w tym sieci telewizyjnych ABC i ABC News, kablowej sieci sportowej ESPN, firmowych stron dla dzieci oraz serwisów Family.com i Movies.com. Ponadto oferuje dodatkowe, typowe dla portali, funkcje, takie jak darmowa poczta elektroniczna, bieżące notowania spółek i wyszukiwarkę.

Jeśli Disney zrealizuje zamierzenia, o których napisała gazeta, firma dołączy do grona innych dużych przedsiębiorstw z rynku mediów, które w ostatnim czasie zapowiedziały ograniczenie swojej działalności w Internecie. Przypomnijmy, że poważne redukcje pracowników przeprowadzają już serwisy online The New York Times, należąca do AOL Time Warner CNN, i Fox News, działająca w ramach News Corp.

***

Zwolnienia w AOL Time Warner

Internetowy Disney nadal stratny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200