Czy Asus przejmie firmę HTC?

Asus (tajwański dostawca komputerów PC) nie wyklucza, że zdecyduje się przejąć firmę HTC, znanego – przeżywającego jednak ostatnio kłopoty finansowe - producenta telefonów. W opinii analityków Asus mógłby wtedy śmielej wkroczyć na rynek smartfonów, na którym firma działa od niedawna.

Asus nie podjął jeszcze formalnych kroków zmierzających do oceny zasadności takiego przejęcia, ale jej przedstawiciele dają do zrozumienia, że być może uruchomią wkrótce taką procedurę. Sprawa nie jest do końca jasna bowiem przedstawiciele HTC zaprzeczyli ostatnio, aby ewentualność taka wchodził w grę. Twierdzą, że firma będzie dalej funkcjonować jako niezależny podmiot i nie zamierzają wystawiać jej na sprzedaż. Tyle deklaracje, ale być może życie przyniesie inne rozwiązanie.

HTC to tajwańska firma obecna na rynku od 1997 roku, specjalizująca się w produkcji przenośnych urządzeń pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Najpierw był to system Windows Mobile, a następnie (od 2009 r.) Android oraz (od 2012 r.) Windows Phone 8. Firma odnosiła na początku na tym rynku sporo sukcesów, jedna z czasem zaczęła przegrywać rywalizację z innych firmami (chodzi tu głównie o Apple i Samsung) oferującymi podobne rozwiązania.

Zobacz również:

Czy Asus przejmie firmę HTC?

Smartfon Asus Zenfone Selfie

Asus wiąże duże nadzieje z rynkiem smartfonów. Firma sprzedaje obecnie dużo takich urządzeń w USA i zamierza wkroczyć z nimi na inne światowe rynki, w tym do Chin. Asus na ostatnich targach Computex zaprezentował swój najnowszy smartfon, zaprojektowany z myślą o robieniu zdjęć selfies. To aparat noszący nazwę Asus Zenfone Selfie, wyposażony w kamerę o rozdzielczości 13 megapikseli.


TOP 200