Czwarty kwartał 2000 r. w Texas Instruments Inc.

Firma Texas Instruments Inc. - jeden z największych producentów chip'ów do telefonów komórkowych na świecie - ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał roku finansowego 2000.

Firma Texas Instruments Inc. - jeden z największych producentów chip'ów do telefonów komórkowych na świecie - ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał roku finansowego 2000. Są one następujące: dochód całkowity - 549 milionów USD (31 centów na akcji), przy obrotach 3.03 miliarda USD w porównaniu do tego samego okresu, ubiegłego roku gdzie dochód całkowity wyniósł 448 milionów USD przy obrotach rzędu 2.63 miliarda USD. Analitycy finansowi przewidywali, że Texas Instruments osiągnie dochód całkowity w wysokości 33 centów na akcji przy obrotach firmy przekraczających 3.15 miliarda USD.

Ron Slaymaker - wiceprezes TI powiedział, że przychody firmy były mniejsze niż oczekiwano i, że sytuacja ta miała miejsce z powodu znacznego osłabienia się rynku mobilnych telefonów na świecie. Firma przewiduje zmniejszyć o 10% obroty w pierwszym kwartale 2001 roku z racji czego na pewno i dochód całkowity także się zmniejszy.

TEXAS INSTRUMENTS Inc.

www.ti.com

(ml)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200