Czwartkowy przegląd prasy

Do końca roku ceny internetu spadną co najmniej o kilkanaście procent - twierdzi Urząd Komunikacji Elektronicznej... Rejestracja firmy w urzędzie skarbowym... Poznaniacy złamali telekomunikacyjny monopol... Tańsze rozmowy i dostęp do internetu... NextiraOne zmieni właściciela...

Gazeta.pl

UKE chce taniego internetu

Do końca roku ceny internetu spadną co najmniej o kilkanaście procent - twierdzi Urząd Komunikacji Elektronicznej, który zdecydował w środę, że TP SA musi udostępnić swoje łącza szerokopasmowego internetu innym operatorom

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3336711.html

Poznaniacy złamali telekomunikacyjny monopol

Jak taniej rozmawiać przez telefon, a do kumpla z bloku obok dzwonić za darmo? - zastanawiali się Tomasz Markowski i Lechosław Gawroński, mieszkańcy strzeżonego osiedla na poznańskich Naramowicach. Znaleźli rozwiązanie - założyli osiedlową sieć konkurencyjną wobec TP SA.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,49621,3334407.html

Gazeta Prawna

Rejestracja firmy w urzędzie skarbowym

Ministerstwo Gospodarki przygotowało gruntowną nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zlikwidowana ma być gminna ewidencja działalności gospodarczej. Rejestracja będzie bezpłatna i zajmą się nią urzędy skarbowe. Dzięki utworzeniu Centralnej Informacji o Działalności Gospodarczej (CIDG) rejestracja działalności gospodarczej będzie bezpłatna. Dane o określonym przedsiębiorcy znajdujące się w CIDG będą dostępne bezpłatnie na stronie internetowej.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1709.29.3.2.18.1.0.1.htm

Tańsze rozmowy i dostęp do internetu

Ruszyły zmiany na rynku telekomunikacyjnym. Pierwsze efekty obniżek cen odczujemy już w tym roku. Naprawdę sporo zaoszczędzimy, gdy do Polski wejdą zagraniczni giganci.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1709.81.3.2.6.1.0.1.htm

RZECZPOSPOLITA

NextiraOne zmieni właściciela

Działający między innymi w Polsce dostawca usług telekomunikacyjnych zmienia właśnie właściciela. Fundusz Platinum Equity chce sprzedać akcje spółki NextiraOne Europe Holdings BV firmie ABN AMRO Capital France.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060511/ekonomia/ekonomia_a_21.html


TOP 200