Czwartkowy przegląd prasy

Telefony komórkowe jaskinią hazardu? Europa Wschodnia coraz atrakcyjniejsza dla firm z USA działających w Niemczech. Co zrobić, gdy bankomat zatrzyma kartę. Komisja Europejska ostrzega przed skutkami zaniechania reform w Polsce.

GAZETA WYBORCZA

Telefony komórkowe jaskinią hazardu?

Dla ludzi ze skłonnością do hazardu nadchodzą nowe pokusy - loterie, zakłady bukmacherskie i gry hazardowe dostępne w każdej chwili poprzez telefony komórkowe. Analitycy szacują, że już wkrótce przychody z mobilnego hazardu sięgną kilkunastu miliardów dolarów

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2593011.html

PULS BIZNESU

Europa Wschodnia coraz atrakcyjniejsza dla firm USA w Niemczech

Firmy amerykańskie działające w Niemczech coraz bardziej interesują się nowymi państwami członkowskimi UE jako miejscami do inwestowania - wynika z raportu Amerykańskiej Izby Handlu, opublikowanego z datą 8 marca na stronie internetowej tej instytucji

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2284&guid=C6EBB3F7-15B5-4ED4-A9EE-7057AE552F52

RZECZPOSPOLITA

Gospodarcze przyspieszenie trwało krótko

Polska gospodarka będzie się w tym roku rozwijać wolniej, niż przewidywano jeszcze kilka miesięcy temu. Według najnowszych prognoz tempo wzrostu może wynieść od 3,5 do 4,8 procent.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050310/ekonomia/ekonomia_a_1.html

Co zrobić, gdy bankomat zatrzyma kartę

Mogą być różne powody zatrzymania karty: kilkakrotne błędne wprowadzenie PIN, uszkodzenie urządzenia czy chwilowy brak zasilania, zastrzeżenie karty, zbyt długie zwlekanie z wyjęciem jej ze szczeliny urządzenia. Jeśli bankomat znajduje się przy oddziale banku, wystarczy poinformować pracownika placówki i istnieje duża szansa, że karta zostanie od razu oddana; w najgorszym razie trzeba będzie poczekać do czasu ładowania bankomatu.

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/pieniadze_050310/pieniadze_a_5.html

Komórkowy wirus

Pierwszego wirusa atakującego telefony komórkowe i potrafiącego automatycznie rozsyłać się do osób, których numery zapisane są w pamięci aparatu, zidentyfikowali specjaliści jednej z firm zajmujących się bezpieczeństwem danych. Wirus na szczęście nie jest groźny.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050310/nauka/nauka_a_3.html

GAZETA PRAWNA

Powstanie izba pośredników finansowych

W Polsce rynek masowych płatności szacowany jest na ok. 50 mln rachunków miesięcznie. Potentatami są Poczta Polska i banki, ale rośnie im konkurencja w postaci firm specjalizujących się wyłącznie w realizacji rachunków i faktur. Obecnie mają one ok. 10 proc. rynku, ale do 2007 r. będą obsługiwać 25 proc. tego typu płatności.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.htmlnumer=1414&dok=1414.28.419.2.10.5.0.1.htm


TOP 200