Czwartkowy przegląd prasy

CompterLand nie rezygnuje z walki o kontrakt w PKO BP. Emax zaprezentuje szczegóły publicznej subskrypcji. Abonenci Telekomunikacji Polskiej będą mogli korzystać z usług Telefonii Dialog.

GAZETA WYBORCZA

Nie drzwiami to oknem

CompterLand, który nie zakwalifikował się do kolejnego etapu przetargu na budowę systemu informatycznego w PKO BP, nie rezygnuje z walki o kontrakt. Firma będzie współpracować z konsorcjum FNS/Unilab. Faworytem informatycznego przetargu jest Softbank występujący wraz z Alnova i Accenture. Od kilku dni krąży jednak pogłoska, że PKO BP wybrało inne konsorcjum. Kontrakt ma zostać podpisany jeszcze w czerwcu. (s. 20)

PARKIET

Zapisy na Emax

Emax ma zaprezentować dzisiaj szczegóły publicznej subskrypcji 380 tys. akcji, planowanej jeszcze w czerwcu br. Zarząd spółki ma jednocześnie przedstawić prognozę wyników finansowych na 2003 i 2004 r. (s. 4)

Zagadkowy Szeptel

W ostatnich kilku latach Szeptel wielokrotnie prezentował nową strategię. Najpierw mówił o ambitnych planach internetowych, zapowiadał współpracę z TeleDanmark i przejęcie Telbanku. Później mówił o uczestnictwie w konsolidacji rynku. Na końcu straszył bankructwem. Nowi inwestorzy mają dzisiaj zaprezentować swój pomysł na firmę. (s. 6)

PULS BIZNESU

Dialog bliżej rynku

Abonenci Telekomunikacji Polskiej będą mogli korzystać z usług Telefonii Dialog. Jest to pierwsza umowa porządkująca stosunki byłego monopolisty z operatorami alternatywnymi. Po kilku miesiącach podczas których strony ustalą ostatnie szczegóły i przygotują się do współpracy, usługi Dialogu będą dostępne dla wszystkich abonentów TP.


TOP 200