Czwartkowy Przegląd Prasy

URTiP chce zamiany opłat za koncesje UMTS na inwestycje operatorów - to ułatwi mu sprzedaż ostatnich wolnych częstotliwości. Softbank oficjalnie poinformował, że jest zainteresowany nabyciem od 20 do 23 proc. akcji Compu Rzeszów - jednak będzie musiał się zadłużyć. Internet szerokopasmowy: Polska na czele nowych krajów UE. KGHM zamierza spotkać się z polskimi akcjonariuszami Polkomtelu, czyli PKN, PSE oraz Węglokoksem po 16 września w celu ustalenia szczegółów dotyczących przyszłości Polkomtelu. Nie wszystkie szkoły mogą mieć tani dostęp do internetu.

PULS BIZNESU

Inwestycje zamiast opłat

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) poinformował wczoraj, że wystąpił do ministra infrastruktury o przygotowanie ustawy w sprawie zamiany opłat za koncesje UMTS na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną. Takie rozwiązanie, podobne jak w telefonii stacjonarnej, od dawna proponowali operatorzy komórkowi.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=309927

Softbank pod rękę z Compem Rzeszów

Potwierdziły się wczorajsze informacje "PB" o wejściu Softbanku, notowanego na GPW integratora, do zmierzającego na parkiet Compu Rzeszów. Obie spółki informatyczne działają na rynku bankowości.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=309924

PARKIET

Comp Rzeszów pozyska inwestora

Softbank kupi w ofercie publicznej co najmniej 495 tys. akcji Compu Rzeszów. Wyłoży na ten cel ponad 40 mln zł. Nie ma tyle pieniędzy, dlatego będzie musiał zwiększyć zadłużenie.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=345736&idt=&dz=01000

RZECZPOSPOLITA

Opłaty koncesyjne na inwestycje

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś zaproponował ministrowi infrastruktury podjęcie inicjatywy ustawodawczej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040909/ekonomia/ekonomia_a_8.html

O przyszłości Polkomtelu

KGHM zamierza spotkać się z polskimi akcjonariuszami Polkomtelu, czyli PKN, PSE oraz Węglokoksem po 16 września w celu ustalenia szczegółów dotyczących przyszłości Polkomtelu - poinformował Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040909/ekonomia/index.html

Softbank inwestuje w COMP Rzeszów

Softbank zobowiązał się do objęcia 495 tys. akcji COMP Rzeszów, a docelowo jest zainteresowany pakietem dającym 20 do 23 proc. udziałów. Obie spółki należące do największych w kraju producentów oprogramowania dla sektora bankowego poinformowały o tym wczoraj, w dniu rozpoczęcia oferty publicznej COMP Rzeszów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040909/ekonomia/ekonomia_a_18.html

GAZETA WYBORCZA

Polska na czele

Wśród nowych członków Unii należymy do czołówki jeśli chodzi o szybki internet. Nasycenie rynku takimi łączami w nowych państwach członkowskich Unii jest wciąż niskie, ale to właśnie te kraje odnotują najszybszy wzrost w tej dziedzinie gospodarki - wynika z raportu firmy konsultingowej The Yankee Group.

Wciąż jednak nie wszyscy

Do programu TP SA oferującego internet za złotówkę, tylko w ciągu pierwszej doby przyłączyło się ponad 500 szkół. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży alarmuje, że tej szansy nie będą mieć szkoły z wielu małych miejscowości, gdzie nie ma dostępu do sztywnych łącz.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2275777.html

GAZETA PRAWNA

Słabe zarządzanie wiedzą hamuje konkurencyjność

Niski poziom wykorzystania aktywów niematerialnych i brak innowacji w firmach hamuje konkurencyjność polskiej gospodarki. Średnie straty ponoszone rocznie przez polskie przedsiębiorstwa z tytułu nieefektywnego zarządzania posiadaną przez nie wiedzą i informacjami wynoszą ponad 45 tys. zł na jednego zatrudnionego - oceniają eksperci z firmy KPMG w raporcie "Zarządzanie wiedzą w Polsce 2004".

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1286&dok=1286.28.3.2.9.2.0.1.htm

WYNIKI FINANSOWE

National Semiconductor opublikuje wyniki finansowe za I kw. 2005 r. rozliczeniowego. Webcast dostępny na stronach producenta.

KONFERENCJE

Intel Developer Forum - 7-9 września - więcej informacji:http://www.intel.com/idf/us/fall2004/systems/

ITU TELECOM ASIA 2004 7-11 września - więcej informacji: http://www.itu.int/ASIA2004/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200