Czwartkowy Przegląd Prasy

Transfer danych z szybkością 100 Kbps... Nowe antywirusy ESET... Twitter zadebiutuje na giełdzie... Yandex kupił KinoPoisk... W Paryżu nagrodzono nowoczesne banki... Komputronik będzie pod swoją marką sprzedawał tablety i smartfony... Przychody Intela rosną, choć rynek dołuje... ING ułatwi kontakty biznesowe... Amazon też chce mieć smartfona... Apple ogranicza zamówienia...

COMPUTERWORLD

www.computerworld.pl/NEWS/392677/Bezprzewodowy.rekord.dane.przeslane.z.szybkoscia.100.Gbps.html

Naukowcy z Karlsruhe Institute of Technology ustanowili rekord w bezprzewodowym przesyłaniudanych – udało się im osiągnąć transfer z szybkością 100 Gbps.Co ważne, wykorzystano w tym celu pojedynczy strumień transmisji, anaukowcy nie wykluczają, że w przyszłości dzięki zastosowaniu wielu strumieni uda się znacznie zwiększyć transfer. Na komercyjnewdrożenietych rozwiązań, udostępnienie przez operatorów komunikacyjnych sieci bezprzewodowych oferujących taką przepustowość, musimy jeszcze poczekać kilka lat.

Zobacz również:

  • Nowe rozwiązania firmy Amazon mogą sporo namieszać na rynku chipów AI
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards

www.computerworld.pl/NEWS/392668/ESET.prezentuje.nowe.wersje.trzech.antywirusow.html

ESET wprowadza na rynek nowe wersje programów antywirusowych NOD32 Antivirus 7, Smart Security 7 oraz Mobile Security for Android, Nowością jest w nichmożliwośćcentralnego zarządzaniawszystkimi parametrami dotyczącymi ochrony prywatności w sieciach Facebook i Twitter, a także skanowanie profili użytkownika i jego przyjaciół pod kątem obecności linków i plików wykonywalnych.

RZECZPOSPOLITA

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706258,1057384-Twitter-zdecydowal-debiutujemy-na-NYSE.html

Prawdopodobnie ok. 15 listopada Twitter zadebiutuje na rynkach kapitałowych. Jego akcjenie będą sprzedawane naparkiecie Nasdaq Stock Exchange, który nie przyniósł szczęścia Facebookowi, a naNew York Stock Exchange. Szacuje się, że po debiucie wartość kapitałowa spółki wyniesie ok. 15 miliardów dolarów.

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706258,1057380--Yandex-na-zakupach.html

Yandex, najpopularniejsza rosyjska wyszukiwarkaintetnetowa,kupiła serwis KinoPoisk -największą w tym krajubazędanych o filmach w sieci. Nowy właściciel zapowiada, żedalszy rozwój serwisu wiąże nie tylko z wpisami i opiniami użytkowników, ale także współpracą z dystrybutorami w promowaniu nowych produkcji.

GAZETA PRAWNA

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/739633,nowoczesne-banki-nagrodzone-w-paryzu.html

W przyszłości banki będą zamykać oddziały, za to czeka je rozwój usługinternetowych i dostosowywanie oferty do konkretnego klienta. W Paryżu po raz pierwszy nowoczesnym bankom przyznano nagrody organizacji finansowej Efma ifirmy doradczej Accenture

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/739452,komputronik-wprowadza-na-rynek-wlasna-marke.html.

Komputronik, pod należącą do niego marką California Access, będzie sprzedawał nowe kategorie urządzeń, m.in. tablety i smartfony - poinformował agencję ISBNEWS prezes spółki, Wojciech Buczkowski.

WYBORCZA.BIZ

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14789598,Intel_poprawia_wyniki__Ale_malejaca_sprzedaz_pecetow.htmlixzz2huyk5IAq

Intel ogłosił wyniki finansowe za IIIkwartał. Jego całkowite przychody w tym okresie wyniosły13,5 mld dolarów,o 5 proc. więcej niż w poprzednim kwartale. Oznacza ro, że firma zarobiła 3 mld dolarów, a zysk na akcję wyniósł 58 centów.

http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,14789934,ING_uruchamia_platforme_handlowo_aukcyjna_dla_firm.html

ING uruchamia aukcyjną platformęAleo, Dzięki niej przedsiębiorcymogąwystawiać na aukcjeswoje towary, czy zgłaszać zapotrzebowanie na inne produkty iusługi.Korzystanie z platformyprzeznaczonej tylko dla firm lub osóbprowadzących działalność gospodarcząjest bezpłatne.

PULS BIZNESU

<h3>http://tech.pb.pl/3373929,29094,amazon-jednak-pracuje-nad-smartfonem</h3>Koncern Amazon.com potwierdził, że wspólnie z tajwańską firmąHTC rozwija projekt smartfonowy -donosi Reuterspowołując się na materiał opublikowany przez "Financial Times". Urządzenie ma konkurować z produktami Apple i Google.

http://tech.pb.pl/3374724,14401,apple-tnie-zamowienia-u-dostawcow

Apple poinformował firmy wytwarzająceiPhona 5C, że obniży zamówienia na ostatni kwartał. Według Reutersa, firma Pegatron, największy dostawca nowego smartfona, ma dostarczyć do 20 proc.mniej tych urządzeń. "Wall Street Journal" donosi jednak, żekoncern Hon Hai Precision Industry, inny dostawca tego modelu, musi się liczyć z ograniczeniem zamówień nawet o 1/3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200