Czwartkowy Przegląd Prasy

Infrastruktura krytyczna pod ostrzałem - jakie mogą być skutki ataku cyberterrorystów?.. Prawie tysiąc stacji HD w Europie... Mniejsi producenci gier szturmują salony...

COMPUTERWORLD

Infrastruktura krytyczna pod ostrzałem

Ćwiczenia Cyber-EXE pokazały, jakie mogą być skutki ataku cyberterrorystów na infrastrukturę krytyczną: sieci energetyczne i gazowe. Wnioski z ćwiczeń mogą okazać się przydatne dla wielu przedsiębiorstw i organizacji. Pozwolą lepiej przygotować się na atak o niezwykłej sile pochodzący z internetu.

Microsoft postawi na sprzęt i usługi

Pzyszłością koncernu z Redmond ma być przede wszystkim rozwój własnych rozwiązań sprzętowych i oferty oprogramowania dostępnego w modelu usługowym. Zmiany mają pozwolić m.in. na uniezależnienie firmy od sprzedaży klasycznych licencji systemów operacyjnych i oprogramowania biznesowego.

RZECZPOSOLITA

Prawie tysiąc stacji HD w Europie

W ubiegłym roku na kontynencie przybyło ponad 300 stacji nadawanych w wysokiej rozdzielczości.

Mniejsi producenci gier szturmują salony

Kolejne tytuły z Polski, w tym na urządzenia mobilne, chcą podbijać światowy rynek elektronicznej rozrywki.

PARKIET

Afterfall:Insanity" może trafić na Steam

Do końca miesiąca spółka powinna podpisać umowę z wydawcą "Afterfall:Insanity" na konsolę Xbox360.

NETWORLD

Systemy telepresence wypierane przez tańsze alternatywy

Zbyt długie oczekiwanie na zwrot z inwestycji i niechęć do wydawania pieniędzy w czasach globalnej recesji mocno ograniczają popyt na zaawansowane, najdroższe systemy teleobecności. Popularność zdobywają tańsze rozwiązania, które oferują coraz lepszą funkcjonalność (rozdzielczość HD, praca grupowa) i w wielu przypadkach całkowicie odpowiadają wymaganiom współczesnego biznesu.


TOP 200