Czwartkowy Przegląd Prasy

Asus goni Apple'a… Polacy nie kupują elektroniki… Ubezpieczenie od ataku hakerów… Tylko darmowe wideo z sieci… Odcisk palca zamiast dowodu… Andrzej Bendig-Wielowiejski musi przekonać Polaków do e-podpisu… Dobre czasy dla telewizji internetowej… LG nowym smartfonem chce powalczyć z Samsungiem… Kantory internetowe domagają się regulacji…

COMPUTERWORLD

Targi CeBIT w 2013 roku pod znakiem shareconomy

Po cloud computingu, który był tematem przewodnim w roku 2011 i Managing Trust w roku 2012, przyszedł czas na "shareconomy", które znajdzie się w centrum uwagi na CeBIT 2013. Będzie mowa o dzieleniu się wiedzą, wspólnym korzystaniu z zasobów intelektualnych i wymianie doświadczeń jako nowej formie współpracy.

W Polsce uruchomiono pierwsze w regionie centrum kompetencyjne technologii SAP HANA

Firma SID Group uruchomiła pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum kompetencji SAP HANA. W ośrodku pracują specjaliści zajmujący się wdrożeniami technologii in-memory, a także rozwojem narzędzi biznesowych i analitycznych SAP. Usługi oparte na kompetencjach SAP HANA mają być dostępne w całej Europie.

RZECZPOSPOLITA

Polacy nie kupują elektroniki

W Europie tylko Rumuni wydają na ten cel mniej niż my. Od czołówki dzieli nas przepaść.

Ubezpieczenie od ataku hakerów

Specjalistyczne polisy od cyberzagrożeń wkraczają na polski rynek.

Tylko darmowe wideo z sieci?

Oglądanie filmów w sieci - tak, ale nie za pieniądze. Polscy internauci są gotowi zaakceptować reklamy, byleby tylko nie płacić za treści.

Odcisk palca zamiast dowodu

Bank BPH wprowadza technologię biometrycznego uwierzytelniania w swojej sieci oddziałów.

GAZETA PRAWNA

Szef Unizeto Technologies Andrzej Bendig-Wielowiejski: Musi przekonać Polaków do e-podpisu

Misja Andrzeja Bendiga-Wielowiejskiego, szefa Unizeto Technologies, nie jest łatwa - ma przekonać Polaków do tego, by chcieli podpisywać się elektronicznie. Może mu się udać, bo popularność e-podpisu w Polsce rośnie.

WYBORCZA.BIZ

Dobre czasy dla telewizji internetowej

Rynek reklam w telewizji internetowej będzie wart w tym roku 50 mln zł - szacuje dom sprzedaży kanałów tematycznych Atmedia.

LG nowym smartfonem chce powalczyć z Samsungiem

Twoje dzieci oglądają zdjęcia z wakacji, które z komórki wrzucasz im na ekran TV. W tym samym czasie możesz dalej swobodnie rozmawiać przez telefon, robić w nim notatki albo oglądać drugi film. Tyle potrafi nowy smartfon firmy LG - Optimus G.

PULS BIZNESU

Kantory internetowe domagają się regulacji

Prawo dewizowe precyzuje, jak ma wyglądać kantor, ale idącego już w setki milionów złotych obrotu walutą w sieci nie kontroluje nikt. Właściciele witrualnych kantorów chcą tego.

Asus goni Apple'a. On-line

Klienci kupujący tablety w internecie coraz częściej szukają droższych modeli — wynika z raportu Ceneo.pl.

NETWORLD

Cyberszpieg Flame ma trzech braci

Program szpiegowski Flame, wykorzystany m.in. do wykradania danych z komputerów wykorzystywanym w irańskim przemyśle wydobywczym, prawdopodobnie jest jednym z czterech "szkodników", stworzonych przez tę samą grupę programistów. Wskazują na to analizy kodu Flame’a, prowadzone przez specjalną grupę roboczą działającą pod auspicjami Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU).


TOP 200