Czwartkowy Przegląd Prasy

Nowy iPhone ma 4-calowy ekran i LTE… Szef Facebooka przyznaje się do błędu… Internet coraz bardziej niebezpieczny… Polak potrafi zarobić na darmowych aplikacjach… Prawie wszystkie kluby poprą ustawę o sieciach telekomunikacyjnych… Elektroodpady napędzają szarą strefę…

COMPUTERWORLD

Nowy iPhone ma 4-calowy ekran i LTE

iPhone 5 trafi do sprzedaży jeszcze we wrześniu, także w Polsce. Ma większy wyświetlacz, szybszy procesor i może pracować w sieci LTE.

Kolejne miasta uruchamiają Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego

Ostatnio swoje WCPR-y uruchomiły Kielce i Opole. Teraz trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy i Radomiu. Docelowo w Polsce ma działać 17 takich centrów przyjmujących zgłoszenia numeru alarmowego 112.

RZECZPOSPOLITA

Internet coraz bardziej niebezpieczny

Zagrożeni są wszyscy: użytkownicy pecetów i komputerów firmy Apple, smartfonów oraz tabletów. Gwałtownie rośnie liczba złośliwych aplikacji atakujących platformy mobilne, szczególnie system Android.

Polak potrafi zarobić na darmowych aplikacjach

Mimo że większość aplikacji i gier na smartfony udostępnianych jest za darmo, ich twórcy potrafią czerpać z nich pokaźne zyski.

GAZETA PRAWNA

Prawie wszystkie kluby poprą ustawę o sieciach telekomunikacyjnych

Kluby PO, PSL, SLD, RP i SP zagłosują za poselskim projektem ustawy o wspieraniu usług i sieci telekomunikacyjnych. Posłowie PiS wstrzymają się od głosu.

PULS BIZNESU

Elektroodpady napędzają szarą strefę

Polska nadal nie spełnia unijnych norm zbierania elektrośmieci. System jest nieszczelny, a szara strefa to połowa rynku.

Szef Facebooka przyznaje się do błędu

Mark Zuckerberg przemówił po raz pierwszy od IPO. Posypał głowę popiołem, a inwestorzy to polubili.

NETWORLD

Intel zapowiada nowe energooszczędne procesory

Na konferencji IDF dyrektor Intela odpowiedzialny za produkty ogłosił wprowadzenie w przyszłym roku na rynek czwartej generacji procesorów linii Intel Core oraz nowej linii energooszczędnych procesorów, które pozwolą budować komputery przenośne (ultrabooki, komputery konwertowalne i tablety) kolejnej generacji.


TOP 200