Czwartkowy Przegląd Prasy

Microsoft uruchomił sklep z aplikacjami dla Office 2013… Posiadacze tabletów najwyżej oceniają iPada… Hawe szuka pieniędzy na TK Telekom… Tajne kody potwierdzają tożsamość… Który operator najtaniej oferuje smartfon za złotówkę… Prawdziwe obniżki cen w wirtualnych sklepach… Krągłości warte miliardy. Spór Apple i Samsunga o patenty…

COMPUTERWORLD

iPhone 5 prawie bez tajemnic

Apple pokaże iPhone’a 5 już 12 września. Choć wyświetlacz będzie o pół cala większy niż w poprzednich wersjach, to wymiary urządzenia pozostaną takie same jak dotąd. Z jednym wyjątkiem: iPhone 5 ma być zauważalnie cieńszy niż "czwórka" - przewidują analitycy i serwisy internetowe, śledzące sytuację Apple’a.

Od 1 stycznia w przychodni sprawdzą online czy pacjent jest ubezpieczony

Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, senat zaakceptował ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Nowelizacja zakłada, że wystarczy PESEL i dowód osobisty, prawo jazdy, albo paszport, by potwierdzić, że mamy prawo do opieki zdrowotnej ze środków publicznych. Dzięki wymianie informacji pomiędzy Centralnym Wykazem Ubezpieczonych, który posiada NFZ, a rejestrami ZUS i KRUS w recepcji szpitala lub przychodni będzie można sprawdzić online, czy pacjent jest ubezpieczony. Projekt czeka teraz na podpis Prezydenta.

RZECZPOSPOLITA

Hawe szuka pieniędzy na TK Telekom

Choć konsorcjum Hawe i IT Polpager ma wyłączność negocjacji kupna TK Telekom, doradca nadal poszukuje środków na tę transakcję.

Tajne kody potwierdzają tożsamość

Podczas logowania na konto system zażądał od czytelnika numeru, którego nie było na karcie kodów. Efekt? Dostęp do rachunku został zablokowany.

GAZETA PRAWNA

Który operator najtaniej oferuje smartfon za złotówkę

Wystarczająca zachęta, by wybrać się po nowy telefon? Ale mina rzednie po przyjściu do salonu. O telefonie z najwyższej smartfonowej półki za złotówkę można zapomnieć, bo operatorzy szukający oszczędności wycofują się z wysokich subsydiów do drogich aparatów. Są jednak wyjątki.

E-handel: Prawdziwe obniżki cen w wirtualnych sklepach

Wirtualne sklepy reagują na zmiany (spadek) cen żywności na rynku. Jak informuje portal dlahandlu.pl na podstawie badania cen koszyka cen 50 artykułów zamawianych w sklepach internetowych, w większości największych e-sieci, zapłacimy o kilka - kilkanaście złotych mniej niż przed miesiącem.

Microsoft uruchomił sklep z aplikacjami dla Office 2013

Microsoft uruchomił sklep z aplikacjami dla Office 2013. W Office Store na razie wszystkie aplikacje są darmowe.

WYBORCZA.BIZ

Krągłości warte miliardy. Spór Apple i Samsunga o patenty

Choć spór Apple i Samsunga dotyczy skomplikowanych patentów, to w praktyce może sprowadzić się do porównania sylwetki urządzeń wytwarzanych przez obie firmy.

PULS BIZNESU

Posiadacze tabletów najwyżej oceniają iPada

Użytkownicy urządzeń mobilnych najbardziej zadowoleni są z iPada.

NETWORLD

Prezes Acera ostrzega Microsoft

Zdaniem szefa Acera, oferowanie własnych tabletów Surface przez Microsoft i tym samym wejście producenta oprogramowania na rynek sprzętu, będzie miało "negatywny wpływ na światowy ekosystem" przemysłu IT.

Cert Polska ostrzega przed wirusem Weelsof

Wirus Weelsof blokuje komputery, wyświetlając komunikat sugerujący, iż są to działania policji - podaje CERT Polska. W przypadku ostatnio wykrytych wersji, nawet uiszczenie żądanego okupu (500 zł lub 100 euro) nie umożliwia odblokowania komputera. CERT Polska radzi, w jaki sposób usunąć złośliwe oprogramowanie, nawet gdy nie pozwala ono na poprawne uruchomienie komputera.


TOP 200