Czwartkowy Przegląd Prasy

Internet już w 7 mln domów... Multimedia Polska po wakacjach... CBA uważa, że policjanci z Komendy Głównej mogli popełnić przestępstwo podczas przetargu na obsługę tzw. helpdesku...

COMPUTERWORLD

Poważna luka w bezpieczeństwie oprogramowania Microsoft Exchange, winne rozwiązania Oracle

Przedstawiciele koncernu Microsoft przyznają, że błędy w bibliotekach bazodanowych, które Microsoft licencjonuje od koncernu Oracle, mogą wpłynąć na bezpieczeństwo systemów rodziny Exchange. Według zapewnień już niebawem udostępnione zostaną niezbędne poprawki. Do czasu ich instalacji Microsoft zaleca jednak wyłączenie części funkcji oprogramowania Exchange.

Projektant procesorów dla Apple pokieruje rozwojem układów AMD

Na czele zespołu projektantów procesorów firmy AMD stanie Jim Keller, który wcześniej odpowiadał za opracowanie dedykowanych układów dla flagowych urządzeń Apple - m.in. procesorów dla tabletu iPad, telefonu iPhone oraz odbiorników Apple TV. Jako wiceprezes AMD ma on również pełnić ważną rolę w zakresie kształtowania strategii rozwoju oferty koncernu.

RZECZPOSPOLITA

Internet już w 7 mln domów

Stacjonarny dostęp do sieci jest jak niegdyś płatna telewizja. Eksperci uważają, że kupi go jeszcze tylko 1,5 mln abonentów. Potrwa to cztery-osiem lat.

GAZETA PRAWNA

Sprzedaż Multimedia Polska po wakacjach

We wrześniu zainteresowani przejęciem Multimedia Polska, drugiego co do wielkości operatora kablowego na polskim rynku, będą składać wiążące oferty - dowiedział się DGP na podstawie rozmów z osobami znającymi kulisy transakcji. Liberty Global w walce o operatora zmierzy się z trzema funduszami.

WYBORCZA.PL

Helpdesk do prokuratury

Centralne Biuro Antykorupcyjne uważa, że policjanci z Komendy Głównej mogli popełnić przestępstwo podczas przetargu na obsługę tzw. helpdesku.

NETWORLD

Data center jako usługa

Model cloud computing nie jest bezpośrednio związany z technologiami wyznaczającymi kierunki rozwoju centrów danych. Jak podkreślają niektórzy specjaliści, chmura to nie technologia, lecz nowa metoda dostarczania aplikacji, mocy obliczeniowej lub pamięci masowej w formie usługi. Niezależnie od definicji, dominuje przekonanie, że przetwarzanie w chmurze może zasadniczo zmienić obraz rynku IT, w tym również inwestycji we własne centra przetwarzania danych.

Outlook.com - Microsoft prezentuje nowego webmaila

Microsoft udostępnił wczoraj serwis Outlook.com - nową, bezpłatną usługę pocztową. Przedstawiciele koncernu mają nadzieję, że nowy webmail (który docelowo ma zastąpić Hotmail) zainteresuje użytkowników, którzy obecnie korzystają z rozwiązań konkurencji (takich jak Gmail czy Yahoo Mail).


TOP 200