Czwartkowy Przegląd Prasy

Apple odchudzi ekran iPhone’a… Czytelnicy zapłacą za treści w Internecie… o2 chce pozyskać z giełdy nawet 56,1 mln zł… Akcje Facebooka znów ostro w dół. Prognozy obniżone… Polska piąta od końca w rankingu użytkowników szerokiego pasma w OECD… Kolejny sukces twórców Angry Birds…

COMPUTERWORLD

Zmiany na najwyższych stanowiskach EMC i VMware

Ze stanowiska dyrektora generalnego należącej do koncernu EMC firmy VMware ustąpi Paul Maritz. Nowym CEO VMware zostanie Pat Gelsinger, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych EMC. Dyrektorem generalnym koncernu pozostaje Joe Tucci.

Intel tnie prognozy sprzedaży, winne spadki sprzedaży komputerów

Obecne szacunki zakładają, że w 2012 roku obroty największego producenta mikroprocesorów wzrosną maksymalnie o 2-3 proc. Wcześniej zakładano nawet dwucyfrowe wzrosty. Zdaniem władze Intela spadki sprzedaży i rentowności są bezpośrednio związane z obecną sytuacją gospodarczą.

RZECZPOSPOLITA

Czytelnicy zapłacą za treści w Internecie

Siedmiu polskich wydawców zdecydowało się na wprowadzenie płatności za niektóre treści publikowane w internecie.

o2 chce pozyskać z giełdy nawet 56,1 mln zł

Po debiucie giełdowym planowanym na koniec pierwszej połowy sierpnia tego roku udział jej głównych udziałowców spadnie do ok. 80 proc. Cena za walor ma nie przekroczyć 33 zł.

GAZETA PRAWNA

Nie bój się roamingu. Już nie zbankrutujesz na wakacyjnych rozmowach

Operatorzy komórkowi oferują pakiety i usługi, dzięki którym rozmowy telefoniczne podczas wakacji nie doprowadzą nas do ruiny.

Internet: Polska piąta od końca w rankingu użytkowników szerokiego pasma w OECD

Polska jest piąta od końca w rankingu użytkowników szerokiego pasma w krajach OECD. Z wynikiem 15 abonentów na 100 mieszkańców wyprzedzamy jedynie Słowację, Chile, Meksyk i Turcję. Średnia dla klubu wysokorozwiniętych i wschodzących gospodarek wynosi 25,6 abonentów.

Kolejny sukces twórców Angry Birds

Najnowsza produkcja twórców Angry Birds - Amazing Alex - w ciągu zaledwie jednego dnia od premiery podbiła listy bestsellerów na całym świecie.

WYBORCZA.BIZ

Akcje Facebooka znów ostro w dół. Prognozy obniżone

Obawy o dalszą możliwość wzrostu na amerykańskim rynku i rosnąca niepewność przed publikacją danych finansowych za drugi kwartał - to powody 8-proc. przeceny akcji Facebooka w tym tygodniu.

PULS BIZNESU

Polskie IT bez kompleksów

Mamy dobre programy, brak nam tylko skutecznej promocji za granicą.

Apple odchudzi ekran iPhone’a

Nowy iPhone zostanie wyposażony w ultranowoczesny wyświetlacz, który zmniejszy jego grubość i poprawi jakość wyświetlanego obrazu.

NETWORLD

Gdańskie centrum R&D Intela rośnie w siłę

W Gdańsku znajduje się obecnie największe centrum badawczo-rozwojowe koncernu Intel zlokalizowane w Europie. Ośrodek skupia łącznie aż 95% wszystkich polskich pracowników tej firmy i w ciągu ostatnich czterech lat zatrudnienie w nim wzrosło o ponad 300%.

Wirtualizacja serwerów i problem nieśmiertelności

Wchodząc w świat, w którym regułą są serwery wirtualne zaczynamy postrzegać jak odmienne jest to nowe środowisko. Farmy serwerów rozwijają się w zupełnie nieoczekiwany sposób, stwarzając sytuacje wcześniej niespotykane w powszechnie stosowanej wirtualizacji. Jedną z tych osobliwości jest z pozoru wieczny serwer. Jak zarządzać cyklem życia maszyny, która nigdy nie "umiera"?


TOP 200