Czwartkowy Przegląd Prasy

Google znajduje 9,5 tys. niebezpiecznych stron dziennie… Apple ma płacić Samsungowi od każdego iPhone'a i iPada… Romuald Rutkowski zrezygnował z funkcji prezesa Asseco BS… Twitter doczekał się godnego rywala… Microsoft wśród najlepszych miejsc pracy w Europie… Rosneft odbiera laptopy… PIN do kart zbliżeniowych z internetu… Play uruchamia sprzedaż iPhone’a…

COMPUTERWORLD

IBM CEO Study 2012: prezesi przyjmują nowy model zarządzania

Aż 71% prezesów ankietowanych w ramach IBM CEO Study 2012 uważa, że technologia jest elementem, który w ciągu 3-5 lat w największym stopniu wpłynie na ich organizacje.

Ile będzie kosztował nowy tablet Microsoftu?

Według analityków sukces rynkowy tabletów Surface zależy przede wszystkim od polityki cenowej firmy Microsoft. Tymczasem deklaracje przedstawicieli koncernu pozwalają sądzić, że nowe urządzenia będą kosztować co najmniej 600 - 800 USD. Niewykluczone jednak, że ostatecznie tablety Surface będą dostępne taniej.

RZECZPOSPOLITA

Znamy najlepsze miejsca pracy w Europie

Trzy najlepsze miejsca do pracy to Microsoft, Tetra Pak i Futurice. Wybrano je spośród 1500 przedsiębiorstw z 18 państw.

Rosneft odbiera laptopy

Po raz pierwszy akcjonariusze paliwowego giganta nie mogli wnieść na salę walnego zgromadzenia swoich laptopów, aparatów i kamer wideo. Nowego prezesa otaczało też więcej ochroniarzy.

GAZETA PRAWNA

Romuald Rutkowski zrezygnował z funkcji prezesa Asseco BS

Romuald Rutkowski zrezygnował z funkcji prezesa Asseco Business Solutions, poinformowała spółka w raporcie. Nie podano przyczyn jego rezygnacji.

PIN do kart zbliżeniowych z internetu albo w…bankomacie

PKO Bank Polski rozpoczął proces wymiany klasycznych kart kredytowych na wyposażone w mikroprocesor i funkcję płatności zbliżeniowych. Jednocześnie posiadacze kart kredytowych banku w technologii EMV mogą nadać im numer PIN przez internet przez stronę iPKO lub w ...bankomacie.

Play uruchamia sprzedaż iPhone’a. Nawet o kilkaset złotych taniej niż konkurencja

Play ogłosił dzisiaj, że od piątku 22 czerwca iPhone 4S będzie dostępny w sprzedaży. Trzeba przyznać, że oferta jest tańsza niż w Orange i T-Mobile. Czy odpowiedzą na wyzwanie konkurenta?

WYBORCZA.BIZ

Apple ma płacić Samsungowi. Od każdego iPhone'a i iPada

Kolejny wyrok w wojnie patentowej. Sąd w Hadze uznał, że Apple naruszył patenty należące do Samsung Electronics. Wysokość odszkodowania ma zostać wyliczona na podstawie sprzedaży iPhone'ów i iPadów na rynku holenderskim.

PULS BIZNESU

Google znajduje 9,5 tys. niebezpiecznych stron dziennie

Trzykrotnie wzrosła w ciągu dwóch lat liczba wykrywanych niebezpiecznych dla użytkowników stron internetowych. Google podaje, że codziennie wykrywa około 9,5 tys. takich zagrożeń, jak dystrybucja szkodliwego oprogramowania czy wyłudzanie prywatnych danych internautów.

Twitter doczekał się godnego rywala

Louise Mensch, przedstawicielka brytyjskiej konserwatywnej partii torysów, założyła serwis mikroblogowy Menshn, który będzie stanowić konkurencję dla Twittera.

NETWORLD

10 najnowszych trendów w infrastrukturze IT

Eksperci firmy Gartner przygotowali zestawienie 10 najbardziej interesujących i nowatorskich tendencji w obszarze infrastruktury informatycznej. Kolejne lata będą wiązały się ze zmianami w centrach danych, sieciach korporacyjnych i zarządzaniu zasobami.


TOP 200