Czwartkowy Przegląd Prasy

Lenovo umacnia pozycję drugiego na świecie producenta pecetów… Wasko ma ponownie wyłączność negocjacyjną ws. prywatyzacji COIG… Facebook testuje nowy layout… Park technologiczny w Olsztynie za 71 ml zł… Facebook na dywaniku. Będzie dochodzenie regulatorów rynku… Fani "Diablo 3" pokonali CD Projekt… Awarie witryn na parkiecie…

RZECZPOSPOLITA

Wasko ma ponownie wyłączność negocjacyjną ws. prywatyzacji COIG

Ministerstwo Skarbu Państwa przyznało ponownie Wasco wyłączność negocjacyjną w sprawie zakupu akcji Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa.

Park technologiczny w Olsztynie za 71 ml zł

71 mln zł będzie kosztować budowa i uruchomienie parku naukowo-technologicznego w Olsztynie. Dzięki inwestycji firmy, które wykorzystują nowoczesne technologie, mają zyskać warunki sprzyjające podejmowaniu działalności gospodarczej.

GAZETA PRAWNA

Bankowość elektroniczna: kredyt smartfonowy, bez wychodzenia z domu

Rekomendacje nadzoru uwrażliwiające bankowców na ryzyko zrobiły swoje i dziś o kredyt jest dużo trudniej niż kilka lat temu. Ale nie każdy będzie miał problem z uzyskaniem pożyczki.

Lenovo umacnia pozycję drugiego na świecie producenta pecetów

Lenovo Group, drugi na świecie producent komputerów osobistych, zanotował 60-proc. wzrost zysków za swój czwarty kwartał rozliczeniowy. Akwizycje chińskiej firmy w Niemczech i Japonii zwiększyły sprzedaż i udział w rynku.

WYBORCZA.BIZ

Facebook na dywaniku. Będzie dochodzenie regulatorów rynku

Wielki debiut, wielkie oczekiwania, a teraz równie wielkie kontrowersje. Są już pierwsze pozwy, a regulatorzy giełdowi chcą się przyjrzeć, czy przy debiucie Facebooka wszyscy grali fair.

W ich gry grają na całym świecie. A powstają we Wrocławiu

Wrocławianie tworzą gry komputerowe na portale społecznościowe i urządzenia mobilne, które zyskują coraz większą popularność nie tylko w Europie, ale także w USA, Rosji i Chinach. Firma rozwija się na tyle intensywnie, że wkrótce dwukrotnie się powiększy.

PULS BIZNESU

Fani Diablo 3 pokonali CD Projekt

Gra bije rekordy popularności. Cały nakład w ciągu kilku dni zniknął ze sklepowych półek. Skala sukcesu zaskoczyła nawet dystrybutora.

Awarie witryn na parkiecie

Poziom dostępności serwisów internetowych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych wynosi 99,7 proc.

Facebook testuje nowy layout

Facebook testuje zmiany, jakie mogą zostać wprowadzone w wyglądzie profilu użytkownika.

NETWORLD

SpyEye - trojan, który podgląda internautów. Dosłownie.

Pojawił się nowy wariant konia trojańskiego SpyEye, wykorzystywanego przez przestępców m.in. do wykradania haseł i loginów do e-banków. Najnowsze wydanie wyposażone jest w nowatorską funkcję - możliwość uzyskiwania dostępu do mikrofonu i kamery podłączonych do komputera użytkownika. Innymi słowy, SpyEye jest w stanie podglądać i podsłuchiwać internautów.


TOP 200