Czwartkowy Przegląd Prasy

Nokia Siemens zwolni jedną czwartą załogi… W e-zakupach Chiny wygrywają z USA… Home.pl blisko zmiany właściciela… Telemedycyna czeka na swój moment… Służbowy sprzęt nie dla prywaty… Polskie firmy są coraz bardziej świadome, że warto korzystać z internetu… Google zamyka kolejne projekty, w tym "energię tańszą od węgla"…

COMPUTERWORLD

Ponad połowa polskich internautów korzysta z dostępu mobilnego

Popularność mobilnego internetu w Polsce wzrosła dynamicznie i plasuje nas w czołówce badanych krajów. Różnimy się jednak uwarunkowaniami takiego stanu rzeczy.

Producent BlackBerry zapowiada ofensywę na polskim rynku

Okazją do zaprezentowania planów wobec Polski była premiera modelu 9360 w sieci Orange. Operator jako pierwszy wprowadza ten smarfton na nasz rynek.

Operatorzy komórkowi ukarani za utworzenie kartelu. Zapłacą razem 113 mln zł

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę na czterech największych operatorów komórkowych za utworzenie kartelu. Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel i P4 zapłacą 113 mln zł za działania, które przyczyniły się do niepowodzenia telewizji mobilnej w Polsce.

RZECZPOSPOLITA

W e-zakupach Chiny wygrywają z USA

W 2015 r. w Internecie Chińczycy mają wydać już 307 mld dol. Co minutę zawieranych jest w tym kraju aż 48 tysięcy e-transakcji.

Telemedycyna czeka na swój moment

Rynek telemedycyny nie rozwinie się w Polsce, dopóki szpitale będą miały problemy z dostępem do Internetu.

Bliski koniec podróży służbowych

Przekaz wideo w 2011 roku i kolejnych latach zdominuje komunikację. Zapotrzebowanie na sprzęt i aplikacje służące do przekazywania obrazu będzie wzrastać.

Jak zarządzać małą firmą przy komputerze

Rynek systemów dla firm się zmienia, kupuje je więcej małych przedsiębiorstw, rośnie udział polskich dostawców.

Polskie firmy w chmurze

Technologia cloud computingu zaczyna raczkować w naszym kraju.

GAZETA PRAWNA

Nokia Siemens zwolni jedną czwartą załogi

Borykający się z problemami producent sprzętu telekomunikacyjnego Nokia Siemens Networks zwolni 17 tys. pracowników, czyli prawie jedną czwartą swej załogi.

WYBORCZA.BIZ

Strona w internecie? Co druga firma: "Nie potrzebujemy"

Polskie firmy są coraz bardziej świadome, że warto korzystać z internetu - wynika z badań SMG/KRC, zleconych przez Google'a. Ale wciąż prawie połowa z nich nie ma własnej strony w sieci.

Google zamyka kolejne projekty, w tym "energię tańszą od węgla"

Kolejna fala porządków w Mountain View - Google rezygnuje z siedmiu projektów, m.in. związanych z energetyką i serwisem Knol, który miał być alternatywą dla Wikipedii.

PULS BIZNESU

Polska domena zajęta? Wybierz europejską

Polskie firmy polubiły domenę .eu. To efekt wychodzenia na zagraniczne rynki — uważają eksperci z home.pl.

Home.pl blisko zmiany właściciela

Lider hostingu w Polsce jest na celowniku Amundi, funduszu, do którego należą Konsalnet i Fornetti. Trzej założyciele negocjują sprzedaż za ponad 100 mln zł.

Służbowy sprzęt nie dla prywaty

Używanie służbowego laptopa i innych urządzeń biurowych do celów prywatnych jest niezgodne z prawem. A pracownik, który to robi dla osiągnięcia korzyści, zwłaszcza w ramach własnej działalności gospodarczej, musi się liczyć z rozwiązaniem umowy nawet w trybie dyscyplinarnym.

NetWorld

EFF chce wzmocnić PKI

Organizacja Electronic Frontier Foundation (EFF) zaproponowała rozszerzenie łańcucha certyfikacji SSL o nowe komponenty, których zadaniem będzie wzmocnienie bezpieczeństwa protokołów zabezpieczających wykorzystywanych w Internecie.

RSA SecurID dla Windows Azure i Office 365

RSA wprowadza na rynek rozwiązanie silnego uwierzytelniania RSA SecurID dla zapewnienia bezpiecznej federacji tożsamości i kontroli dostępu do platformy Windows Azure Cloud Developer Platform oraz usługi Microsoft Office 365.


TOP 200