Czwartkowy Przegląd Prasy

Przychody mediów społecznościowych "eksplodują"… TP i Netia nie zyskały w Internecie… Więcej internautów w Europie… Telekomunikacja polecana przez TFI… Kolejka chętnych na nowego iPhone’a… Uderzenie w e-hazard. Wpadły 63 osoby… Polacy kupują mniej drukarek…

COMPUTERWORLD

Kierunek: konsumeryzacja

Szefowie działów IT poddawani są coraz większej presji przez użytkowników oczekujących, że w pracy będą mogli korzystać z prywatnych urządzeń.

PZU bez członka zarządu odpowiedzialnego za IT

Marcin Halbersztadt złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki. Jak podaje PZU, przyczyną rezygnacji z zajmowanego stanowiska są względy zdrowotne.

System monitorowania żeglugi morskiej powstanie za prawie 71 mln zł

Rozwiązanie to ma służyć poprawie bezpieczeństwa w rejonie Bałtyku Południowego i usprawnieniu żeglugi morskiej w otoczeniu polskich portów.

RZECZPOSPOLITA

TP i Netia nie zyskały w Internecie

Dwaj najwięksi operatorzy stacjonarni nie zwiększyli w III kwartale udziałów w rynku Internetu. Pojawiają się opinie, że za dwa, trzy lata ich abonenci zaczną odchodzić do sieci mobilnych.

Więcej internautów w Europie

1,4 miliarda unikalnych użytkowników Internetu mieliśmy według firmy badawczej comScore w sierpniu na świecie. Średnio spędzili oni w tym czasie prawie dobę.

Używasz Androida? Miej się na baczności

Firma AVG Technologies opublikowała raport dotyczący globalnych zagrożeń internetowych w trzecim kwartale 2011 roku.

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja polecana przez TFI

Nerwowość na rynkach akcji będzie się utrzymywać. Dlatego fundusze szukają spółek o stabilnych wynikach.

Kolejka chętnych na nowego iPhone’a

Apple informuje, że najnowsza wersja iPhone’a 4S - choć nie trafił on jeszcze do sklepów - cieszy się wielką popularnością.

WYBORCZA.BIZ

Uderzenie w e-hazard. Wpadły 63 osoby

Spektakularna akcja CBŚ wymierzona w internetowy hazard. Wpadły 63 osoby. Zdaniem śledczych zyski gangsterów szły w miliony złotych. Zabrano im dwieście maszyn do gier.

PULS BIZNESU

Polacy kupują mniej drukarek

W Europie Środkowo-Wschodniej w pierwszej połowie tego roku minimalnie wzrosła sprzedaż urządzeń drukujących. Niestety, w Polsce odnotowaliśmy spadek — o 1 proc. pod względem wielkości i o około 3 proc., jeśli chodzi o wartość.

Gartner: przychody mediów społecznościowych "eksplodują"

W tym roku internetowe media społecznościowe, jak Facebook, mogą osiągnąć nawet 10 mld USD, twierdzą eksperci firmy analitycznej Gartner.

NetWorld

VoIP - jak ominąć pułapki?

Modernizacje firmowych sieci komunikacyjnych w kierunku rozwiązań IP, od lat przeprowadzane przez stale powiększającą się grupę przedsiębiorców, umożliwiają stworzenie kodeksu najlepszych praktyk, usprawniających proces wdrożenia VoIP. Obniżenie kosztów - główny argument przemawiający za telefonią IP - jest równie ważne, jak jakość i niezawodność połączeń.

Trojan R2D2 szpieguje dla niemieckiego rządu

Niemiecki klub hakerów poinformował w minioną sobotę o wykryciu konia trojańskiego R2D2, wykorzystywanego do "uprawnionego przejmowania" danych osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Wkrótce po tym pięć niemieckich krajów związkowych przyznało się do stosowania oprogramowania szpiegującego własnych obywateli

RIM zaliczył poważną awarię. Znów...

Niektórzy użytkownicy popularnych smartfonów Blackberry mieli wczoraj poważne problemy z korzystaniem z niektórych usług oferowanych przez ich producenta, firmę Research in Motion. Przyczyną była awaria jednego z kluczowych przełączników w infrastrukturze RIM.

InternetStandard

Blokowanie reklam przez T-Mobile może zaszkodzić branży

T-Mobile zapowiedziało, że pracuje nad rozwiązaniem blokującym reklamy na stronach internetowych. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, takie działania mogą mieć negatywny wpływ na rozwój polskiej branży interaktywnej i reklamowej i mogą też dotknąć samych użytkowników sieci komórkowej.

Były Prezes INFOR Biznes w SARE

Do kadry zarządzającej Grupy SARE dołączył Dariusz Piekarski. Będzie on pełnił funkcję dyrektora zarządzającego SARE i odpowiadał za strategiczne oraz operacyjne zarządzanie spółką.


TOP 200