Czwartkowy Przegląd Prasy

Plus ukarany, Erze się upiekło... Sporo chętnych do kupna TP Emitel... Rusza prywatyzacja TK Telekom... Internet będzie przyspieszał... Rekordowy wzrost reklamy internetowej w Polsce... Comp już planuje kolejne akwizycje... Według UKE 61,5 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma komputer...

COMPUTERWORLD

Czy przyszłość potrzebuje informatyki?

Długoletni horyzont czasowy uniemożliwia zwykłe planowanie. Można się jednak pokusić o przewidywanie przyszłości na podstawie obecnych megatrendów. Świat w wersji 6.0 nie jest wcale tak odległy, jak nam się wydaje...

Zobacz również:

  • Najważniejsze transakcje fuzji i przejęć w obszarze cybersecurity w 2022 r.
  • Dyrektor generalny Twittera oczekuje, że Elon Musk dokończy przejęcie

Greenpeace: Cisco, Ericsson i Fujitsu najbardziej proekologicznymi firmami IT

Greenpeace po raz kolejny opublikował ranking "Cool IT" - ranking proekologicznych firm z branży IT, które w największym stopniu przyczyniają się do walki ze zmianami klimatycznymi. Na szczycie rankingu znalazło się Cisco, Ericsson i Fujitsu. Jednocześnie w czasie szczytu klimatycznego w Cancun została przygotowana Deklaracja z Guadalajary, w której kładzie się nacisk na ochronę klimatu przez wprowadzanie rozwiązań teleinformatycznych zmniejszających emisję dwutlenku węgla.

Rynek pracy: Dobra passa sektorów IT i Telco

W 2010 r. branża IT i Telco szukała przede wszystkim pracowników sprzedaży. Rośnie jednak zapotrzebowanie na analityków biznesowych, a w 2011 r. prawdopodobnie wrośnie popyt na project managerów, developerów i wdrożeniowców. Eksperci przewidują też wzrost wynagrodzeń.

Eksperymentalna sieć botnet pomoże zapobiegać atakom DDoS i rozsyłaniu spamu

Zespół informatyków kanadyjskich oraz francuskich zbudował eksperymentalną sieć botnet, w skład której weszło wiele komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Eksperyment ma symulować ataki typu DDoS oraz rozsyłanie spamu, aby poznać ich mechanizmy działania i opracować metody obrony przed tego rodzaju zagrożeniami.

RZECZPOSPOLITA

Rusza prywatyzacja TK Telekom

PKP podpisały umowę z doradcą prywatyzacyjnym dla spółki TK Telekom. Zostało nim konsorcjum firm Access CF, Grupa Kapitałowa Jagiełło, Wrębiak i Wspólnicy oraz Business Consulting.

Internet będzie przyspieszał

W 2011 roku obniżek cen raczej nie będzie, ale za te same pieniądze operatorzy zamierzają zwiększyć prędkość swoich usług.

Rekordowy wzrost reklamy internetowej w Polsce

368 mln zł wydały firmy na reklamę internetową w Polsce w trzecim kwartale tego roku. To o 24 proc. więcej niż rok temu w tym samym czasie - wynika z najnowszego badania IAB AdEx, jakie przeprowadza dla Interactive Advertising Bureau Polska (IAB Polska) PricewaterhouseCoopers.

Plus ukarany, Erze się upiekło

Urząd antymonopolowy ukarał operatorów komórkowych za praktyki bijące w prawa konsumentów. Polkomtel dostał 11,74 mln zł kary.

GAZETA PRAWNA

Sporo chętnych do kupna TP Emitel

Co najmniej pięciu chętnych znalazło się na krótkiej liście do przejęcia TP Emitel. Analitycy twierdzą, że na spółce tej Telekomunikacja Polska zarobi około miliarda złotych.

PARKIET

Comp już planuje kolejne akwizycje

Comp podpisał list intencyjny z Novitusem dotyczący połączenia spółek. W zamian za posiadane akcje właściciele nowosądeckiej spółki dostaną nowe papiery Compu. Papiery tej spółki drożeją o 6,6 proc.

PULS BIZNESU

UKE: 61,5 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma komputer

61,5 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma komputer. Z kolei 86,1 proc. z nich ma dostęp do internetu - wynika z badania przeprowadzonego przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

NetWorld

12 pułapek programowania

Programowanie to zajęcie szczególnie narażone na popełnianie błędów, gdyż w dużej mierze zależy od indywidualnych zdolności programisty. Przedstawiamy "parszywą dwunastkę" pułapek czyhających na projektantów aplikacji. Gafy programistów zestawiono w pary przeciwstawne, aby dowieść, że programowanie można uprawiać jak sztukę, co z jednej strony wymaga doświadczonej ręki, a z drugiej kreatywnego myślenia, aby osiągnąć złoty środek między skrajnościami.

Forefront Endpoint Protection 2010

Oprogramowanie antywirusowe Microsoft Forefront Endpoint Protection 2010 (FEP) zostało skierowane do produkcji i od 1 stycznia 2011 r. zainteresowane nim firmy będą mogły pobrać wersję RTM z serwisu Microsoft VLSC (Volume Licensing Service Center).

Płatność zbliżeniowa NFC przyszłością komórek

Analitycy przewidują znaczący wzrost wykorzystywania płatności z użyciem technologii NFC. Dynamiczny rozwój tej technologii związany jest z inwestycjami dużych firm takich jak Google czy Nokia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200