Czwartkowy Przegląd Prasy

Prace nad Internetem na etapie "ostatniej mili" mają przyspieszyć... Polska przygotowała projekt ułatwiający międzynarodowy handel w sieci... Resort sprawiedliwości chce rejestracji on-line spółki z o.o... Internet zagraża galeriom... Tablet BlackBerry już w przyszłym tygodniu... Szykuje się reforma na wyższych uczelniach...

COMPUTERWORLD

Szykuje się reforma na wyższych uczelniachPoważne zmiany w systemie szkolnictwa wyższego trzeba przeprowadzić natychmiast. Rząd przyjął tydzień temu projekt jego reformy. Czy pomoże to polskim uczelniom i naszej gospodarce?

http://www.computerworld.pl/news/362300.html

Gdzie popełniono błędy w rozwoju polskiej informatykiRozmowa z Andrzejem Targowskim, profesorem Western Michigan University, jednym z pomysłodawców wprowadzenia do języka polskiego słowa informatyka, współtwórcą systemów ewidencji ludności PESEL oraz kontroli inwestycji budowlanych w gospodarce planowej WEKTOR.

http://p1.idg.pl/r/0cdca

Tablet BlackBerry już w przyszłym tygodniu7-calowe urządzenie byłoby kolejnym konkurentem modelu iPad. Według najnowszych doniesień BlackBerry Tablet, nazywany też BlackPadem, zostanie zaprezentowany przez RIM już w przyszłym tygodniu.

http://p1.idg.pl/r/9729b

RZECZPOSPOLITA

Internet: ułatwienia za przyspieszenie pracResorty rozwoju i administracji chcą zdynamizować realizację projektów. Mniej biurokracji, ale i wymóg szybszego podejmowania decyzji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,539616-Internet--ulatwienia-za-przyspieszenie-prac.html

GAZETA PRAWNA

Niebieski przycisk odblokuje internetPolska przygotowała projekt ułatwiający międzynarodowy handel w sieci. Będzie mniej kłopotów z gwarancjami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/453418,niebieski_przycisk_odblokuje_internet.html

PULS BIZNESU

"Chcemy rejestracji on-line spółki z o.o."Chcemy, żeby rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością była możliwa on-line. W tej sprawie w resorcie sprawiedliwości przygotowano projekt nowelizacji Kodeksu spółek handlowych - poinformował w środę na konferencji prasowej minister Krzysztof Kwiatkowski..

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/22/Chcemy_rejestracji_on-line_spolki_z_o_o

Internet zagraża galeriomHandlowcy w walce o konsumenta już stawiają czoła internetowi. Za 10 lat ta walka będzie jeszcze bardziej zażarta.

http://nieruchomosci.pb.pl/2212504,90262,internet-zagraza-galeriom?ref=col2

NetWorld

40GE i 100GE - optyczne interfejsy Ethernet nowej generacjiPo raz pierwszy w historii komitet IEEE opublikował jednocześnie dwa standardy Ethernet: 40 Gb/s (40GE) i 100 Gb/s (100GE). Połączenia 40GE będą stosowane w centrach danych do agregowania przełączników oraz łączenia serwerów. Standard 100 GE będzie obsługiwać bardziej wymagające aplikacje, takie jak szybkie routery instalowane w rdzeniach sieci LAN czy urządzenia DWDM.

http://p1.idg.pl/r/a1ef4

PC333 - układ dla femtokomórki kolejnej generacjiFirma pico Chip podjęła produkcję układu scalonego, który może zrewolucjonizować rynek urządzeń typu femtokomórka. PC333 należy do rozwiązań typu SoC (System-on-Chip) i jest pierwszym tego rodzaju produktem, który może obsługiwać jednocześnie do 32 kanałów.

http://p1.idg.pl/r/e6a3e

Junos Pulse zapewnia VPN do sieci korporacyjnychUżytkownicy urządzeń iPhone i iPod Touch mogą obecnie uzyskiwać dostęp do sieci korporacyjnych za pomocą nowej aplikacji Junos Pulse, dostępnej w magazynie Apple App Store, której twórcą jest firma Juniper.

http://p1.idg.pl/r/f3c30


TOP 200