Czwartkowy Przegląd Prasy

Trzy giełdowe spółki IT walczą o 500 mln... Telekomunikacja Polska planuje zwolnienia grupowe... Dell sprzedaje fabrykę w Polsce... Tajemniczy błąd Windowsa... Trudny rozwój e-społeczeństwa... Google wyciąga rękę do wydawców...

COMPUTERWORLD

Trudny rozwój e-społeczeństwaRok po przyjęciu Strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego okazuje, że. stworzyliśmy wiele dokumentów, ustaw i rekomendacji. Mimo to wciąż mamy pseudo e-urzędy, w których lekceważy się obywateli.

http://p1.idg.pl/r/2dfd4

Cisco daje udziałowcom Tandberga czas do jutraKierownictwo koncernu Cisco o dwa dni przesunęło termin wygaśnięcia oferty przejęcia firmy Tandberg. Ostateczny termin wartej 3,4 mld USD transakcji przesunięto już po raz drugi. Oferta obowiązuje do 3 grudnia.

http://p1.idg.pl/r/d216c

Dell sprzedaje fabrykę w PolsceAmerykański koncern poinformował o przeniesieniu prawa własności łódzkiego zakładu produkcyjnego do firmy Foxconn oraz dostosowanie go do nowych zadań. Efektem transakcji będzie "poprawa obsługi klientów w regionie oraz długofalowe wzmocni pozycję w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce".

http://p1.idg.pl/r/51024

RZECZPOSPOLITA

Tajemniczy błąd Windowsa"Czarny ekran śmierci" przed użytkownikami Okienek. Po zalogowaniu się w systemie użytkownicy zamiast swojego pulpitu widzą pusty ekran.

http://www.rp.pl/artykul/400602_Tajemniczy_blad_Windowsa.html

Internet? Nie ma potrzeby...Felieton Macieja Srebro, ministra łączności w rządzie Jerzego Buzka i byłego prezesa Teleko- munikacji Kolejowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,400651_Internet___Nie_ma_potrzeby___.html

Google wyciąga rękę do wydawcówFirma ograniczy użytkownikom wyszukiwarki darmowy dostęp do materiałów wydawców.

http://www.rp.pl/artykul/9211,400644_Google_wyciaga_reke_do_wydawcow.html

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja Polska planuje zwolnienia grupoweZarząd Telekomunikacji Polskiej chce w 2010 roku zmniejszyć zatrudnienie w firmie o 2500 osób. Planowana jest też redukcja w PTK Centertel.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/375710,telekomunikacja_polska_planuje_zwolnienia_grupowe.html

GAZETA WYBORCZA

W sieci taniej. Można zaoszczędzić nawet 40 proc.?Zwiększa się różnica między cenami w sklepach internetowych i tradycyjnych elektromarketach - wynika z raportu Nokaut.pl, spółki prowadzącej porównywarkę. W sieci było taniej średnio o 24 proc.

http://wyborcza.pl/1,75248,7324722,W_sieci_taniej__Mozna_zaoszczedzic_nawet_40_proc__.html

PULS BIZNESU

Solorz planuje projekt życiaNie będę konkurował z Erą, Plusem i Orange. Znalazłem niszę, niemałą. Tylu pieniędzy nigdy nie wydałem — mówi Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polsatu.

http://www.pb.pl/2/a/2009/12/03/Solorz_planuje_projekt_zycia

Trzy giełdowe spółki IT walczą o 500 mlnATM, Comp, Sygnity walczą o największy w tym roku kontrakt teleinformatyczny.

http://www.pb.pl/a/2009/12/02/Trzy_gieldowe_spolki_IT_walcza_o_500_mln_zl

ITPartner

EMC: istotne zmiany w kanałach partnerskichDzięki nim na lepsze zmienić ma się poziom obsługi klientów oraz dostępność produktów koncernu w czterech krajach Europy. EMC zamierza też zwiększyć nakłady na rozwój polskiego oddziału.

http://p1.idg.pl/r/95e76

ERPStandard

SAP znowu przekłada zmiany w cenniku wsparcia technicznegoProces migracji do 22 proc. stawek za wsparcie techniczne rozpocznie się później niż planowano. Oficjalnym powodem zmiany są przedłużające się prace nad stworzeniem narzędzi umożliwiających ocenę wpływu wsparcia technicznego na działalność biznesową użytkowników systemów SAP.

http://p1.idg.pl/r/87619

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200