Czwartkowy Przegląd Prasy

Firmy IT szukają nisz... Polkomtel traci wyłączność na obsługę roamingu P4... TP megadystrybutorem polis... W sieci można łatwiej oszukać fiskusa... Doładowania coraz mniej zyskowne... Walka z sieciowym hazardem idzie jak po grudzie... France Telecom rusza na podbój Szwajcarii...

COMPUTERWORLD

Ostatni sukces 3Com

Przejęcie tej firmy przez HP może mieć wpływ nie tylko na rynek urządzeń sieciowych, w tym osłabienie pozycji Cisco, ale też kierunki rozwoju architektur centrów danych.

http://p1.idg.pl/r/b1761

Skimmerzy kontra banki

Nadużycia powodowane przez cyberprzestępców, kopiujących karty płatnicze, wpisały się w codzienne życie wielu banków. Chociaż wprowadzane są coraz lepsze zabezpieczenia, ryzyko wcale nie maleje.

http://p1.idg.pl/r/9ecd3

Science2Business - inkubator dla innowacyjnych

Technologie informatyczne i mobilne, biotechnologia, telemedycyna i energia odnawialna to branże, w których działa nowy inkubator innowacyjności Science2Bussiness. Powstałe przy inkubatorze firmy liczyć mogą na wsparcie ekspertów, zaplecze do testów i badań oraz pomoc finansową w wysokości do 200 tys. EURO.

http://p1.idg.pl/r/969f7

Systemy ERP na zajęciach akademickich

Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie uruchomiła drugą edycję studiów podyplomowych "Systemy klasy ERP II w zarządzaniu przedsiębiorstwem". Program studiów realizowany jest wspólnie z Międzynarodowym Centrum Szkoleń i Kompetencji, posiadającym oficjalny status Centrum Edukacyjnego Microsoft.

http://p1.idg.pl/r/92a26

RZECZPOSPOLITA

W sieci można łatwiej oszukać fiskusa

Z takiego przekonania wyszły zapewne firmy prowadzące działalność w Internecie, bo ponad połowa z nich nagminnie zaniżała podatki.

http://www.rp.pl/artykul/9211,397425_W_sieci_mozna_latwiej_oszukac_fiskusa.html

Informatyczne metamorfozy

Firmy IT szukają nisz. Optimus będzie produkował gry, a Techmex mapy satelitarne.

http://www.rp.pl/artykul/9211,397411_Informatyczne_metamorfozy.html

Polskie firmy nie stoją na straconej pozycji

Producentów systemów wspomagania decyzji ubywa, choć rynek się poszerza. Konsolidacja nie zagraża jednak polskim producentom, którzy liczą na zlecenia małych i średnich firm.

http://www.rp.pl/artykul/9211,397409_Polskie_firmy_nie_stoja_na_straconej_pozycji__.html

Doładowania coraz mniej zyskowne

Topnieją przychody dystrybutorów z papierowych doładowań telefonów na kartę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,397407_Doladowania_coraz_mniej_zyskowne.html

GAZETA PRAWNA

Polkomtel traci wyłączność na obsługę roamingu P4

P4, operator sieci komórkowej Play, dzięki wybiegowi prawnemu postawił na swoim i nie będzie musiał korzystać z usług roamingu krajowego dostarczanych wyłącznie przez Polkomtel.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/373805,polkomtel_traci_wylacznosc_na_obsluge_roamingu_p4.html

GAZETA WYBORCZA

Walka z sieciowym hazardem idzie jak po grudzie

W rządzie pojawia się coraz więcej wątpliwości w sprawie walki z hazardem w internecie. - Uzasadnienie projektu jest niejasne, niezrozumiałe, niewyczerpujące - napisał Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

http://wyborcza.pl/1,75248,7295793,Walka_z_sieciowym_hazardem_idzie_jak_po_grudzie.html

Straciła ubezpieczenie, bo uśmiechała się na Facebooku

Kanadyjka, która była na zwolnieniu z powodu depresji, straciła ubezpieczenie. Firma uznała bowiem, że jest zdolna do pracy. Jak to odkryła? Na zdjęciach z Facebooka.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7295819,Stracila_ubezpieczenie__bo_usmiechala_sie_na_Facebooku.html

PULS BIZNESU

8 mln zł na domeny z końcówką pl

Inwestor z polskimi korzeniami z przytupem wchodzi na polski rynek. Ma do wydania miliony.

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/26/8_mln_zl_na_domeny_z_koncowka_pl

France Telecom rusza na podbój Szwajcarii

France Telecom planuje fuzję swojej spółki Orange Switzerland z należącym do TDC oddziałem Sunrise Communicatuions w celu ekspansji na szwajcarskim rynkiem i zapłaci 1,5 mld EUR za większościowy udział.

http://www.pb.pl/a/2009/11/25/France_Telecom_rusza_na_podboj_Szwajcarii

PARKIET

TP megadystrybutorem polis

Już za dwa lata Telekomunikacja Polska ma sprzedawać swoim klientom ubezpieczenia za 200 mln zł. Tym samym stanie się jednym z największych pośredników finansowych.

http://www.parkiet.com/artykul/26,872256_TP_megadystrybutorem_polis.html

MSPStandard

25 proc. zwalnianych pracowników zamierza kraść dane

W obliczu trudnej sytuacji na rynku pracy pracownicy są coraz bardziej skłonni do kradzieży poufnych informacji na temat działalności własnego pracodawcy. Z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii wynika, że 26 proc. zatrudnionych nie miałoby oporów przed kradzieżą danych biznesowych w przypadku zwolnienia.

http://p1.idg.pl/r/6a97a

Zwiększona efektywność

W branży kredytów detalicznych niezbędny jest częsty kontakt z klientem, zdecydowanie ułatwiony przez odpowiedni system komunikacyjny.

http://p1.idg.pl/r/3a28e

ITPartner

Polycom: nowy szef sprzedaży na region EMEA

Nowym Wiceprezesem do spraw sprzedaży na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) w firmie Polycom został Iana Holloway, dotychczasowy wiceprezes ds. klientów globalnych na region EMEA.

http://p1.idg.pl/r/6f991

NetWorld

Bezpieczeństwo "chmur" - zalecenia ENISA

Specjaliści z europejskiej agencji ds. bezpieczeństwa sieci i informacji (ENISA) przygotowali raport o "cloud computing", modelu rozproszonego przetwarzania danych, systematycznie zyskującym nowych zwolenników. Według ekspertów, firmy chcące skorzystać z takiej oferty powinny dogłębnie przeanalizować m.in. zapisy w umowie o jakości dostarczanych usług (SLA) oraz ustawodawstwo kraju, w którym udostępniane są serwery.

http://p1.idg.pl/r/ac48d

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200