Czwartkowy Przegląd Prasy

Brak baterii zahamuje dostawy notebooków... Streżyńska nadal za podziałem TP SA... 5,5 mln Polaków korzysta z rachunków w sieci... Dialog czeka z emisją na KGHM... TP SA otrzymała 190 zamówień na LLU... Banki okradane w sieci...

COMPUTERWORLD

Jutro polska decyzja o standaryzacji OOXML

Podczas głosowania, które odbyło się 20 marca, nie osiągnięto porozumienia w sprawie polskiego stanowiska dotyczącego standaryzacji formatu Open Office XML. Ostatecznie decyzja zostanie podjęta w formie głosowania elektronicznego. Kraje należące do organizacji ISO muszą zająć stanowisko do 29 marca br.

http://p1.idg.pl/r/c3d1e

RZECZPOSPOLITA

Streżyńska nadal za podziałem TPSA

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska nadal chce przeprowadzić podział Telekomunikacji Polskiej na część hurtową i detaliczną, choć prowadzi z telekomem rozmowy na temat usprawnienia uwalniania pętli lokalnej, co jest warunkiem odstąpienia od planu podziału.

http://rp.pl/artykul/112108.html

W Internecie jest coraz więcej kont

Około 5,5 mln Polaków aktywnie korzysta z rachunków w sieci. Związek Banków Polskich przewiduje, że do roku 2010 ich liczba sięgnie 10 mln.

http://rp.pl/artykul/111647.html

Banki okradane w sieci

Wczoraj BZ WBK udaremnił włamania do kont swoich klientów. Ten problem dotyczy coraz większej liczby Polaków. Już 13 proc. rodaków zna kogoś, kto został okradziony przez Internet.

http://rp.pl/artykul/111849.html

Złapani na wędkę, czyli o naiwności klientów banków

Phishing, który pochodzi od terminów "fishing" i "personal data" (czyli "wędkowanie" i "dane osobowe"), po raz pierwszy pojawił się w Internecie na początku 2003 roku.

http://rp.pl/artykul/111863.html

Telekomunikacja Polska otrzymała tylko 190 zamówień na LLU

Telekomunikacja Polska otrzymała tylko 190 zamówień na uwolnienie pętli lokalnej, z czego uwolnionych zostało 129 linii - poinformował Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

http://rp.pl/artykul/112107.html

Brak baterii zahamuje dostawy notebooków

Kosztowny pożar koreańskiej fabryki. Najwięksi producenci notebooków na świecie Acer, Dell i HP ograniczą w najbliższych miesiącach dostawy sprzętu do sklepów.

http://rp.pl/artykul/112315.html

MSP nie wyklucza sprzedaży reszty akcji TP SA poprzez giełdę

Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza sprzedaży posiadanej reszty akcji Telekomunikacji Polskiej poprzez giełdę, gdyby nie powiodły się rozmowy o sprzedaży tych akcji dla France Telecom.

http://rp.pl/artykul/112137.html

Komputer zapisze dziecko do przedszkola

Tylko co drugie dziecko w wieku trzech - sześciu lat chodzi do przedszkola. Miasta decydują się na komputerowe dzielenie deficytowych miejsc.

http://rp.pl/artykul/112352.html

GAZETA.PL

UKE: Taniej na komórki

Regulator rynku rozważa nałożenie maksymalnych cen połączeń do sieci komórkowych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5059389.html

PULS BIZNESU

Dialog czeka z emisją na KGHM

Telefonia Dialog ma niemal gotowy prospekt emisyjny, ale czeka na decyzję swojego właściciela - KGHM.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=c4b839c6-6219-4ec6-b7c0-678e4c696727&date=2008-03-27

(dostęp płatny)

STORAGESTANDARD

Dyski SSD - megaprzebój czy niespełniona nadzieja?

Miały szturmem podbić rynek komputerowy i zdetronizować tradycyjne dyski twarde. Czy jednak nie za szybko ogłoszono koniec leciwego HDD?

http://p1.idg.pl/r/2734d

PRZEKRÓJ

Internet? Tu siedzi bumelant

Jeśli dzięki Internetowi przebimbasz w biurze dwie godziny dziennie, twój pracodawca straci kupę kasy. Jeśli spróbuje cię kontrolować, straci jeszcze więcej.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3601&Itemid=58

POLITYKA

Gates 2.0

Każda epoka ma swój koniec. Bill Gates jest już niemal na emeryturze. W Microsofcie karty rozdaje teraz jego stary partner - Steve Ballmer. Czy uda mu się obronić zagrożoną pozycję informatycznego giganta?

http://technopolis.polityka.pl/2008/zmiany-w-microsofcie

INFORMATIONSTANDARD

Strzał w dziesiątkę

Po co operatorzy komórkowi wydają miliony na wdrożenia systemów CRM? Po to aby wiedzieć więcej o Tobie - ich kliencie. Przeczytaj w jaki sposób operatorzy zbierają dane i do czego im one służą.

http://p1.idg.pl/r/8bcc1

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200