Czwartkowy Przegląd Prasy

Burza po raporcie Komisji o Internecie w Polsce... Toshiba starci 666 milionów dolarów z powodu rezygnacji z HD DVD... Komórkowy internet rozwija się szybciej niż stacjonarny... Dostawca IT odpowiada za oprogramowanie... Cyberprzestępcy atakują bankowe rachunki internetowe...

COMPUTERWORLD

Kolorowa przyszłość telefonów BlackBerryKilka lat temu urządzenia te uważano za nieporęczną odmianę komputera Pocket PC z niespotykaną wcześniej obsługą wiadomości e-mail. Rozwiązanie RIM opanowało jednak biznes. Teraz producent ma wkroczyć na rynek konsumencki.

http://p1.idg.pl/r/8c95a

***

Webcast dotyczący Zarządzania Tożsamością (Identity Management). Obejrzyj transmisję na żywo. Zadawaj pytania ekspertom w trakcie dyskusji. Bezpośrednia transmisja: 2 kwietnia o godzinie 12-tej. Zarejestruj się już teraz.

http://www.computerworld.pl/oracle_webcast/

***

RZECZPOSPOLITA

Burza po raporcie Komisji o Internecie w PolsceUrząd oskarża TP SA o hamowanie rozwoju rynku. Narodowy operator ripostuje, że polskie i unijne instytucje nie chcą dostrzec faktów.

http://rp.pl/artykul/109309.html

Toshiba: 666 milionów dolarów straty z powodu rezygnacji z HD DVDToshiba obniżyła prognozę zysku na obecny rok budżetowy (kończący się 31 marca), informując, że przegrana "wojna" o format wideo wysokiej rozdzielczości będzie ją kosztować 65 miliardów jenów (666 milionów USD).

http://rp.pl/artykul/108989.html

GAZETA PRAWNA

Komórkowy internet rozwija się szybciej niż stacjonarnyW tym roku globalne przychody operatorów komórkowych z transmisji danych przekroczą przychody operatorów z przewodowej transmisji danych. W Polsce zajmie to jeszcze kilka lat.

http://p1.idg.pl/r/c3882

Tańsze rozmowyGiełdowa IGroup wprowadza usługę rozmów przez internet w technologii VoIP przez komórki. Można w niej dzwonić za darmo, nawet gdy nie jesteśmy w internecie.

http://p1.idg.pl/r/05b1e

Dostawca IT odpowiada za oprogramowanieProducenci systemów IT obiecują firmom duże korzyści po ich wdrożeniu. Jednocześnie w umowach zwalniają się z odpowiedzialności za wady swoich produktów.

http://p1.idg.pl/r/ded1a

Cyberprzestępcy atakują bankowe rachunki internetoweW sieci działa coraz więcej aplikacji wykradających poufne dane. Oszuści podszywają się pod banki i wyłudzają hasła do kont. Programy antywirusowe nie zabezpieczą nas przed kradzieżą.

http://p1.idg.pl/r/8f29f


TOP 200