Czwartkowy Przegląd Prasy

Optimus łapie drugi oddech... UKE: numer telefonu w książce i biurze numerów tylko za zgodą... Polska na szarym końcu w UE pod względem inwestycji w telekomunikacji... Sferia idzie na warszawską giełdę po 200 mln zł... Psi nos odkryje pirackie płyt CD i DVD...

COMPUTERWORLD

Duży widzi więcej

Produkcja oprogramowania w bardzo krótkim czasie, zarządzanie kilkusetosobowymi zespołami deweloperskimi, optymalizacja wydajności - skala problemów, z jakimi zmagają największe portale na świecie jest niewyobrażalna dla zwykłego śmiertelnika.

http://p1.idg.pl/r/c5206

Psi nos odkryje pirackie płyt CD i DVD

Na zaproszenie Komendy Głównej Policji do Polski przylatują Lucky i Flo, jedyne psy na świecie, które potrafią wywęszyć płyty CD i DVD. W ciągu pięciu miesięcy tego roku w Malezji wykryły prawie dwa miliony pirackich płyt o wartości 3,5 mld USD oraz linie produkcyjne warte 2 mln USD. Dziś (7 listopada) o 12:00 ich umiejętności zostaną zaprezentowane w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach CSP Legionowo.

http://p1.idg.pl/r/cdbdb

Kalkulator obliczy parametry dla instalacji pamięci masowych

Microsoft udostępnił darmowy kalkulator, który ma pomóc firmom w projektowaniu systemów pamięci masowych, podając prognozowane parametry, jakich będzie potrzebowało nadchodzące oprogramowanie Data Protection Manager 2007.

http://p1.idg.pl/r/195b3

RZECZPOSPOLITA

UKE: numer telefonu w książce i biurze numerów tylko za zgodą

Każdy właściciel telefonu stacjonarnego oraz komórkowego ma prawo do zamieszczania danych w książce telefonicznej i biurze numerów. Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o zasadach obowiązujących w tych zakresie.

http://www.rp.pl/artykul/67637.html

Polska na szarym końcu w UE pod względem inwestycji w telekomunikacji

Polski sektor telekomunikacyjny jest na szarym końcu wśród krajów Unii Europejskiej pod względem inwestycji, co jest rezultatem przede wszystkim złej regulacji rynku - wynika z najnowszego raportu Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Konkurencji w Telekomunikacji (ECTA).

http://www.rp.pl/artykul/67626.html

GAZETA PRAWNA

Sferia idzie na warszawską giełdę po 200 mln zł

Sferia, operator bezprzewodowej telefonii stacjonarnej i internetu, planuje w przyszłym roku publiczną ofertę akcji.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2087.218.0.39.6.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Optimus łapie drugi oddech

Jeden z najbardziej znanych polskich producentów sprzętu komputerowego liczy na sojusz z dystrybucyjnym gigantem , mocne wejście do sąsiednich krajów i sprzedaż internetową.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4652779.html

GAZETA.PL

Internetowa bitwa o seriale

Na stronie internetowej Tvseriale.pl można za darmo oglądać wiele telewizyjnych seriali. TVP złożyła wniosek do prokuratury.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4652786.html

PULS BIZNESU

Comp musiał spaść

Mniejsze przychody Compa to efekt zmiany metody konsolidacji. Do końca roku spółka ma się połączyć z CSS.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=29b77923-d160-4d6b-84c7-cfbc0c7bee67&date=2007-11-08

(dostęp płatny)


TOP 200