Cztery razy Triton

Baan Polska podpisał w ostatnim czasie cztery kontrakty na wdrożenie swojego systemu MRP II.

Baan Polska podpisał w ostatnim czasie cztery kontrakty na wdrożenie swojego systemu MRP II.

Firma Baan Polska podpisała w ciągu ostatnich dwóch miesięcy cztery kontrakty na wdrożenie zintegrowanego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem Triton. Na instalację systemu zdecydowały się firmy International Tabaco Machinery Poland z Radomia, Pafawag Wrocław, Pamotex S.A. z Pabianic i Sun - Garden GmbH.

"Do tej pory mieliśmy pięciu klientów w Polsce, którym pomocy technicznej udzielała placówka niemieckiego oddziału Baana, działająca w Krakowie od trzech lat. Od marca br., kiedy otworzyliśmy przedstawicielstwo w Polsce, podpisaliśmy cztery nowe kontrakty" - oświadczył Aleksander Benning, dyrektor Baan Polska Sp. z o.o.

Obecnie Baan współpracuje z czterema firmami, które zajmują się wdrożeniami oprogramowanie Triton. Są to: Ster Projekt z Warszawy, Westek Polska, CSK Sopot oraz Efekt z Katowic. "Jednym z najprężniej rozwijających się naszych partnerów jest Ster Projekt, który ma już 12 specjalistów zajmujących się wdrożeniami naszego systemu. Do końca br. ich liczba powinna zwiększyć się do 20 osób. W drugiej połowie roku zamierzamy także podpisać umowę z kolejnym partnerem. Prowadzimy rozmowy z dwiema firmami - Coopers Lybrand i Ernst & Young" - powiedział Aleksander Benning.

Triton po raz pierwszy

Koncern International Tabaco Machinery (ITM) Poland zamierza wdrożyć cały system Triton w polskim oddziale firmy. System ten ma być, wdrożony we wszystkich oddziałach firmy, znajdujących się na całym świecie, m.in. w Holandii, Anglii i we Włoszech.

"Odpowiedniego systemu szukaliśmy już od dwóch lat. Wybór Tritona był decyzją podjętą wspólnie przez nas i centralę w Holandii. Szukaliśmy systemu, który posiadałby już pełne wdrożenie w Polsce, a ponadto zapewnione byłoby wsparcie techniczne we wszystkich naszych oddziałach na całym świecie. System firmy SAP był zbyt duży jak dla nas, dlatego wybraliśmy Tritona" - stwierdził Jacek Jaworowski, główny informatyk w ITM Poland.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, wdrożenie powinno potrwać ok. dwóch lat. "Obecnie musimy opracować plan kont oraz jednolity dla całej firmy indeks materiałowy. Następnie będziemy stopniowo, modułami, wdrażać ten system w naszych oddziałach" - powiedział Jacek Jaworowski. ITM zamierza połączyć wszystkie swoje oddziały za pomocą ISDN. Dopóki nie będzie ukończona nowa centrala telefoniczna w Radomiu, dopóty firma korzystać będzie z usług Polpaku. Triton w Radomiu ma być zainstalowany na 24 stanowiskach.

Po raz drugi

Pafawag Wrocław podpisał umowę na dostawę pełnej wersji Tritona. Jest to trzeci z kolei system MRP II, który w swoim przedsiębiorstwie wdraża wrocławska firma. Obecnie system CI firmy AT&T zastępowany jest zintegrowanym oprogramowaniem do zarządzania przedsiębiorstwem Baana. Spowodowane jest to wycofaniem się AT&T z produkcji i dystrybucji tego typu systemów. W ramach rekompensaty amerykańska firma częściowo finansuje zakup Tritona przez Pafawag.

Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się wdrożeniem tego systemu. Pafawag, w celu wybrania odpowiedniej firmy, zamierza zorganizować przetarg na wdrożenie. Pełna instalacja Tritona potrwa ok. dwóch i pół roku. Jeszcze w tym roku wdrożony zostanie moduł finansowo-księgowy.

Po raz trzeci i czwarty

Kolejne dwa wdrożenia nastąpią wkrótce w firmach: Sun - Garden GmbH z Konina i Pamotex S.A. z Pabianic. Sun - Garden, zajmujący się produkcją sprzętu ogrodniczego, podobnie jak International Tabaco Machinery, podpisał globalne porozumienie dotyczące wdrożenia Tritona we wszystkich oddziałach firmy. Obecnie odbywa się szkolenie i wdrożenie w centrali w Niemczech. Pełnej instalacji tego oprogramowania, począwszy od systemu finansowo-księgowego, przez rachunki kosztów i logistykę, na produkcji skończywszy, dokona także Pamotex S.A. Firma odzieżowa wykupiła licencję na 64 użytkowników.

Do końca czerwca br. prowadzona jest w tym zakładzie analiza wdrożenia.


TOP 200