Cztery lata partnerów

Microsoft wprowadza nowe zasady uczestnictwa w programie Microsoft Certified Solution Provider.

Microsoft wprowadza nowe zasady uczestnictwa w programie Microsoft Certified Solution Provider.

Microsoft wprowadził nowe zasady programu Microsoft Certified Solution Provider (MCSP), przeznaczonego dla firm dostarczających rozwiązania informatyczne z wykorzystaniem swoich technologii. W Polsce program działa od 1994 r., uczestniczy w nim 108 firm informatycznych. Jednak nie wszystkie, wbrew nazwie, tworzą własne rozwiązania wykorzystując technologię amerykańskiego producenta. Znaczna ich część to ośrodki szkoleniowe i integratorzy.

Jedną z polskich firm opracowujących oprogramowanie na platformę Windows NT jest wyróżniony w tym roku Logotec Engineering. Firma z Mysłowic opracowała systemy obiegu i zarządzania dokumentami.

Wśród innych nagrodzonych w tym roku, jako najbardziej zasłużeni uczestnicy programu MCSP, znalazły się: Altkom Akademia (największa liczba certyfikowanych specjalistów), Invar System (najkrótszy czas uzyskania statusu MCSP-Partner), ComputerLand (jakość usług serwisowych) i Sieciowe Systemy Informacyjne (działalność szkoleniowa i serwisowa).

Nowe zasady

W nowej edycji programu, rozpoczynającej się od stycznia 1999 r., Microsoft poza dotychczasowymi korzyściami, w tym np. możliwością stosowania logo MCSP, zaoferował zwiększenie z 1 do 5 liczby bezpłatnych licencji na narzędzia programistyczne, a do 25 na Windows NT Workstation. Wprowadzony został także nowy produkt o nazwie Terminal Server, w ramach którego udzielanych będzie do 5 licencji na Windows NT Server 4.0 Terminal Server i 20 jego wersji klienckich.

Program Microsoft Certified Solution Provider podzielony jest na dwa stopnie: MCSP-Member i MCSP-Partner. Uzyskanie pierwszego z nich wymaga, aby w każdej placówce danej firmy było minimum dwóch pracowników z certyfikatami technicznymi Microsoft Certified Professional. Konieczne jest również zatrudnienie pracownika z certyfikatem handlowym - Microsoft Sales Specialist.

Tytuł MCSP-Partner może być przyznany po roku uczestnictwa w programie MCSP. Autoryzacje partnerów muszą być odnawiane co roku. Zgłoszenia nowych członków przyjmowane są od stycznia do końca października każdego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200