Czeskie komputery w ofercie AB

Spółka AB poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek komputerów z rodziny Alsen i Triline. Do końca 2009 roku firma chce sprzedać w Polsce ponad 65 tys. komputerów produkowanych w należącej do Grupy AB fabryce w Czechach.

Władze spółki szacują, że do końca roku na polskim rynku sprzedane zostanie nawet 15 tys. komputerów obu marek. Za rok ma być to już 50 tys. sztuk. "Dodatkowy wzrost wolumenu sprzedaży możemy osiągnąć w momencie, gdy zaczniemy dostarczać komputery do zamówień realizowanych przez integratorów w ramach przetargów publicznych" - mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Wprowadzenie na polski rynek komputerów marek własnych jest częścią strategii zakładającej m.in. unifikację oferty z przejętym w zeszłym roku czeskim AT Computers Holding (ATCH). "Dysponując fabryką o mocach produkcyjnych sięgających 200 tys. sztuk rocznie jesteśmy w stanie zagospodarować sporą część polskiego rynku, cały czas rozwijając sprzedaż w Czechach i na Słowacji" - dodaje Andrzej Przybyło. Obecnie wykorzystywane jest ok. 30% tych możliwości. Stopniowo, wraz ze wzrostem sprzedaży, mają być rozbudowywane również kanały dystrybucji komputerów obu marek.

Według oficjalnych informacji marka Alsen to komputery przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników prywatnych. Natomiast sprzedawane za pośrednictwem niezależnych dostawców i integratorów komputery marki Triline są dedykowane dla firm sektora MSP, rynku korporacyjnego oraz administracji.

Więcej na temat rozwoju Grupy AB:

Dwa razy więcej AB

AB dystrybutorem Toshiby


TOP 200