Czego używać do tablic Kanban? Polecane narzędzia

Tablice Kanban ułatwiają zarządzanie projektami i zadaniami. Stały się też koniecznością dla wielu zapracowanych zespołów na całym świecie.

Tablic Kanban pozwalają zwiększyć produktywność / Fot. Materiały własne

Tablic Kanban pozwalają zwiększyć produktywność / Fot. Materiały własne

Tablice Kanban, choć kojarzą się często z programistami, mogą pomóc w zwiększeniu produktywności i wydajności dowolnego projektu lub zespołu.

Jeśli ktoś dopiero zaczyna na nich polegać, jakie narzędzia są warte uwagi? Jeśli szukamy czegoś dla swojego zespołu, warto rozważyć poniższe opcje. Każda z nich opiera się na aplikacji webowej w chmurze (dostępność w dowolnym miejscu).

Zobacz również:

  • Ciągłe powiadomienia zakłócają produktywność. Co można z tym zrobić?
  • Zespoły wielofunkcyjne: Nowy imperatyw IT

Narzędzia do tablic Kanban

Monday.com: jedno z lepszych narzędzi do tablic Kanban i zarządzania projektami. Kompletne rozwiązanie, obsługujące metodologie agile, zarządzanie budżetem, współpracę online, wykres Gantaa i osie czasu, a także śledzenie kamieni milowych.

Zobacz: Edge computing

Platforma opiera się na chmurze i umożliwia tworzenie własnych pulpitów nawigacyjnych. Może być również używana jako CRM, menedżer kampanii reklamowych, czy narzędzie do śledzenia błędów. Zastosowań jest zresztą jeszcze więcej. Monday jest bowiem uważana za jedną z najbardziej elastycznych platform - jeśli chcemy czymś zarządzać, prawdopodobnie są tutaj odpowiednie narzędzia do tego celu. Dużą zaletą jest również łatwy w obsłudze interfejs.

Shortcut.com: kolejne rozwiązanie do zarządzania projektami oparte na Kanban. Umożliwia łatwe przełączanie się pomiędzy projektami, iteracjami i mapami drogowymi. Do tego zapewnia przydatny kontekst w prowadzeniu i informowaniu, a także opcje dostosowywania tablic Kanban, aby spełniały potrzeby poszczególnych członków zespołu. Nie ma tak nowoczesnego interfejsu jak Monday.com, ale nadal jest on intuicyjny i przyjemny w użyciu.

Platforma pozwala na szeroką konfigurację, co sprawia, że podobnie jak Monday nadaje się do praktycznie wszystkich projektów.

Asana.com: doskonałe narzędzie w przestrzeni zarządzania projektami, które obejmuje również tablice Kanban.

Sprawdź: Koparka kryptowalut

Asana ułatwia dostosowywanie projektów i kolumn, aby idealnie odpowiadały potrzebom przepływu pracy. Zapewnia również szybki dostęp do przeglądu, list, osi czasu, kalendarzy, pulpitów nawigacyjnych, wiadomości, formularzy i plików, więc nawet jeśli korzystamy z tablicy Kanban, masz możliwość szybkiego dostępu do dowolnego z tych narzędzi - z paska skrótów.

Na pochwałę zasługuje również dopracowana aplikacja Asany zarówno na iOS, jak i Androida.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200