Cyfrówka dla podglądaczy

Ofertę Eurokolor wzbogacił niecodzienny aparat cyfrowy. Jest to Olympus Camedia C-720 Ultra Zoom, który posiada aż 8-krotny zoom optyczny.

Ofertę Eurokolor wzbogacił niecodzienny aparat cyfrowy. Jest to Olympus Camedia C-720 Ultra Zoom, który posiada aż 8-krotny zoom optyczny.

Urządzenie waży 315 gram i wyglądem nie różni się zbytnio od innych konstrukcji klasy kompaktowej. Zastosowano w nim matrycę CCD o rozdzielczości 3 mln pikseli. Zakres pracy obiektywu odpowiada wartościom 40 – 320 mm w tradycyjnym aparacie małoobrazkowym (35 mm). W połączeniu z trzykrotnym zoomem cyfrowym, możemy uzyskiwać maksymalnie 24-krotne powiększenie (960 mm dla aparatu małoobrazkowego). Plusem jest również regulacja prędkości migawki w zakresie od 1/1000 sek. do 8 sek, oraz jasny obiektyw (f2.8 – f3.4), który składa się z 10 elementów ułożonych w 7 grupach (zawiera dwa elementy asferyczne). Model C-720 Ultra Zoom wykorzystuje technologię TruePic opracowaną przez Olympusa, która przyczynia się do optymalizacji ostrości obrazu, jego kontrastu, czystości barw oraz odpowiedniej gradacji.

Z funkcji na uwagę zasługują cztery programy tematyczne - dla zdjęć portretowych, portretów na tle krajobrazu, zdjęć portowych oraz zdjęć nocnych. Tryb dla zdjęć nocnych można również uaktywnić jednym naciśnięciem przycisku. Aparat pozwala też na rejestrowanie krótkich sekwencji wideo. Transfer zdjęć do komputera odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB i oprogramowania Camedia Master 4.0.

Aparat daje też możliwość ręcznego ustawienia wartości przysłony oraz prędkości migawki. Wszystkie istotne ustawienia aparatu, takie jak rozdzielczość, ekspozycja oraz temperatura barwowa wyświetlane są w elektronicznym celowniku. System autofocus typu TTL iESP ma zapewnić uzyskanie ostrych zdjęć już z odległości 10 cm (w trybie makro przy szerokokątnym ustawieniu zoomu). Pomiar ekspozycji przeprowadzany jest przez cyfrowy system ESP, zaś w szczególnie trudnych sytuacjach oświetleniowych fotografujący może skorzystać z pomiaru punktowego. Poza trybem automatycznego balansu bieli użytkownik może wybierać pomiędzy czterema stałymi ustawieniami balansu bieli.

Więcej informacji:

Euro-Color Sp. z o.o

Tel. 0 801 80 36 86

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200