Cyfrowe do wywołania

Zestaw Agfy umożliwia przetwarzanie fotografii cyfrowych na tradycyjny negatyw i wykonywanie klasycznych odbitek.

Zestaw Agfy umożliwia przetwarzanie fotografii cyfrowych na tradycyjny negatyw i wykonywanie klasycznych odbitek.

Agfa wprowadziła na rynek kilka nowych produktów do fotografii cyfrowej. Są wśród nich nowe modele aparatów cyfrowych ePhoto CL30 i ePhoto CL50, stacje robocze Agfa Pixtasy dedykowane do edycji fotografii i przystawka cyfrowa Agfa DPU (Digital Print Unit) dla minilabów MSC 200 lub MSC 100, która umożliwia przetwarzanie fotografii cyfrowych na tradycyjny negatyw.

Komentarz do zdjęcia

Aparatem cyfrowym ePhoto CL30 można wykonywać zdjęcia o rozdzielczości od 640 x 480 do 1152 x 864 pikseli, zapamiętując na karcie CompactFlash odpowiednio od 36 do 6 fotografii. Jest wyposażony w interfejs szeregowy oraz złącze USB, które pozwala na 10-krotne przyspieszenie transmisji danych do komputera. Cyfrowy ePhoto CL30 ma kosztować ok. 1800 zł netto.

Model ePhoto CL50 jest pierwszym aparatem tej rodziny, mającym funkcję nagrywania dźwięku, która pozwala na dodawanie krótkich komentarzy głosowych do wykonywanych fotografii. Zapewnia rozdzielczość fizyczną od 640 x 480 do 1280 x 960 pikseli, a przy wykorzystaniu technologii Agfa PhotoGenie umożliwia jej zwiększenie nawet do 1600 x 1200 pikseli. Aparat jest wyposażony w funkcję zoom - 3-krotny zoom optyczny i 2-krotny cyfrowy oraz tzw. panoramiczny tryb wykonywania fotografii, który umożliwia ich oznaczanie i późniejsze łączenie w całość przy wykorzystaniu programu PhotoWise. Model ePhoto CL50 może również pracować w trybie pakietowym, który pozwala na podtrzymanie samowyzwalacza i wykonanie 10 zdjęć w odstępach 0,5 s każde. Aparat ma kosztować ok. 2750 zł netto.

Nowe na stare

Przystawka cyfrowa Agfa DPU jest przeznaczona dla laboratoriów fotograficznych wyposażonych w systemy Agfa MSC 200 lub MSC 100, które świadczą standardowe usługi wywoływania filmów i wykonywania odbitek. Umożliwia przetwarzanie fotografii cyfrowych na tradycyjny negatyw i wykonanie klasycznych odbitek. Dzięki temu tradycyjne studia fotograficzne wyposażone w sprzęt Agfy będą mogły rozszerzyć zakres usług i oferować je również posiadaczom aparatów cyfrowych. Dotychczas możliwa była jedynie archiwizacja cyfrowych fotografii w postaci elektronicznej przy użyciu własnego komputera, a uzyskanie odbitek samodzielnie wymagało dysponowania odpowiednią drukarką atramentową.

Agfa DPU pozwala na szybkie uzyskanie odbitek i jednocześnie korzystanie z aparatów cyfrowych przez osoby nie mające komputera lub drukarki fotograficznej.

Jakość odbitek zdjęć cyfrowych uzyskiwanych tą metodą jest wysoka i niewiele odbiega od jakości tradycyjnych. Wraz z przystawką Agfa oferuje stację roboczą Agfa Pixtasy przystosowaną do edycji fotografii. Jest ona wyposażona w procesor Pentium II 233 MHz, pamięć 128 MB SGRAM, dysk o pojemności 4 GB, napędy CD-ROM i ZIP 100 MB, skaner Agfa Arcus II (600 x 1200 dpi), system operacyjny Windows NT 4.0 oraz oprogramowanie do edycji grafiki - Agfa Pixtasy 1.0 oraz Adobe Photoshop. Jako opcja dostępny jest skaner do negatywów Nikon LS 1000. Cena Agfa DPU wynosi ok. 200 tys. zł netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200