Cyfrowe Nikony dla każdego

Koncern zaprezentował trzy nowe cyfrowe aparaty fotograficzne z serii Coolpix, przeznaczone dla użytkowników dysponujących umiejętnościami na różnym poziomie.

Koncern zaprezentował trzy nowe cyfrowe aparaty fotograficzne z serii Coolpix, przeznaczone dla użytkowników dysponujących umiejętnościami na różnym poziomie.

"Najmocniejszy" z nowych modeli Nikona to aparat o symbolu Coolpix 5700. Dysponuje on matrycą CCD o efektywnej rozdzielczości 5 megapikseli. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie fotografii o wielkości nawet 2560 x 1920 pikseli. Układ optyczny Coolpiksa 5700 pozwala na 8-krotne przybliżenie obrazu. Dodatkowo aparat wyposażono w 4-krotny zoom cyfrowy. Dostępne czasy ekspozycji mieszczą się w zakresie od 8 s. do 1/4000 s.

Nikon Coolpix 5700 wyposażony jest także w tryb Clear Image, pozwalający na uzyskanie idealnie płynnych przejść pomiędzy kolorami w rozdzielczościach do 1280 x 960 pikseli. W trybie makro możliwe jest wykonywanie zdjęć obiektów oddalonych zaledwie o 3 cm.

Drugi z nowych modeli - Coolpix 4500 - wyposażony jest w 4-megapikselowy przetwornik, pozwalający na uzyskanie fotografii o rozmiarach 2272 x 1704 pikseli. Aparat dysponuje 4-krotnym zoomem optycznym oraz czasami ekspozycji z zakresu od 8 s. do 1/2300 s. Tryb makro pozwala na fotografowanie obiektów oddalonych o 2 cm.

Ostatni, najmniej zaawansowany model - Coolpix 2000 - dysponuje matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli, pozwalającą na wykonywanie zdjęć o wielkości do 1632 x 1224 pikseli. Obiektyw aparatu pozwala na 3-krotny zoom, co w połączeniu z 3-krotnym zoomem pozwala na aż 9-krotne przybliżenie obrazu.

Wszystkie nowe aparaty Nikona komunikują się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB. Fotografie mogą zaś być zapisywane na kartach pamięci CompactFlash.

Na razie nie są znane ceny nowych modeli cyfrówek Nikona ani dokładna data ich oficjalnej premiery.

Więcej informacji:

http://www.nikon.com


TOP 200