Cyfrowa transformacja biznesu według Microsoft

Chmura Azure wzbogacona przez zestaw biznesowych aplikacji i usług Microsoft jest zdaniem producenta atrakcyjną ofertą dla firm planujących cyfrową transformację biznesu.

Cyfrowa transformacja była przewodnim tematem dwudniowej konferencji Microsoft dla Biznesu 2016 w której udział wzięło ok. 500 przedstawicieli firm i instytucji z całej Polski.

Spotkanie to było okazją do promocji nowoczesnych technologii IT będących podstawą rewolucyjnych przemian już zachodzących w biznesie i gospodarce, a jednocześnie prezentacji najnowszych rozwiązań Microsoft w tym zakresie. A firma ma do zaproponowania narzędzia, aplikacje i systemy dla firm decydujących się na rozpoczęcie lub kontynuowanie procesów transformacji cyfrowej. Tworzą one zestaw produktów, które wykorzystać mogą firmy z różnych branż. Trzeba jednocześnie zauważyć, że rozwiązania te są modyfikowane głównie w kierunku współpracy i wsparcia dla sztandarowego obecnie rozwiązania Microsoft – chmury Azure.

Zobacz również:

  • Błąd systemu geolokalizacji zablokował wczoraj użytkownikom dostęp do chmury Azure
  • Microsoft prezentuje Viva Sales - inteligentny dodatek do CRM
  • Nowa usługa chmurowa do korzystania z botów AI

„Cyfrowa transformacja to siła napędowa czwartej rewolucji przemysłowej” powiedział Ronald Binkofski, Dyrektor Generalny Microsoft otwierając konferencję. Natomiast praktycznym dowodem na to, że cyfrowa transformacja już się rozpoczęła i firmy, które jeszcze nie wdrażają nowoczesnych rozwiązań powinny zacząć o tym myśleć, była plenarna debata z udziałem przedstawicieli Banku Millennium, firmy eBilet, KRD (Krajowy Rejestr Długów) i Poczty Polskiej, którzy odpowiadali na pytania dotyczące realizacji cyfrowej transformacji w ich firmach.

Po sesji plenarnej uczestnicy mogli wziąć udział w blisko 40 sesjach tematycznych i warsztatach, gdzie przedstawiano rozwiązania branżowe takie jak narzędzia dla sektorów handlu detalicznego, finansowego, przemysłu, dystrybucji i logistyki oraz sektora publicznego, wsparte przez prezentacje wdrożeń w takich firmach jak Ecco, Zortrax, Promedica24, Mercator Medical, Matras, Multikino, Tikkurila Polska.

W drugim dniu konferencji odbyły się sesje dotyczące takich zagadnień jak rozwój biznesu w oparciu o chmurę i mobilność, wykorzystania danych i narzędzi do ich analizy do uzyskania wartości biznesowych oraz możliwości tworzeniu przewagi konkurencyjnej w oparciu o nowoczesne technologie.

Uczestnikami konferencji byli zarówno przedstawiciele firm będących partnerami Microsoft w Polsce, jak użytkowników jej biznesowego oprogramowania. Ci ostatni na pytanie dlaczego zdecydowali się na udział w tym dwudniowym spotkaniu odpowiadali najczęściej, że korzystają już z oprogramowania Microsoft, a podczas konferencji mają dobrą możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez producenta, które potencjalnie mogą być przydatne w planowaniu rozwoju i modernizacji biznesu.

Warto zauważyć, że niespełna 2 miesiące wcześniej, na początku października miejsce miała premiera najnowszej wersji systemu ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw Microsoft Dynamics NAV 2016, który przedstawiciele producenta określają jako „kamień milowy w rozwoju systemów wspomagających zarządzanie”. Microsoft Dynamics NAV 2016 został wyposażony w nowe funkcje obsługi użytkowników mobilnych i analizy procesów biznesowych oraz mechanizmy ulepszające współpracę z chmurą Azure, Dynamics CRM oraz Office 365.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200