Cyfrowa, przenośna drukarka Sony

Sony poszerzyło ofertę cyfrowych urządzeń drukujących o nową, przenośną drukarkę termosublimacyjną DPP-SV77.

Sony poszerzyło ofertę cyfrowych urządzeń drukujących o nową, przenośną drukarkę termosublimacyjną DPP-SV77.

Urządzenie umożliwia wykonywanie wydruków zdjęć cyfrowych, które uprzednio zostały zapisane na wymiennych kartach pamięci Memory Stick.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Google wchodzi do Europy ze swoją usługą drukowania zdjęć

Ciekawostką, jest wyposażenie drukarki w wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 3,2 cala, który pozwala na obejrzenie zdjęcia przed ich wydrukowaniem.

Drukowanie sublimacyjne pozwala na uzyskanie dobrej jakości odbitek, wykonanych z rozdzielczością sięgającą 3,8 mln pikseli. DPP-SV77 potrzebuje około 90 sekund na sporządzenie wydruku o rozmiarach 15 x 10 cm oraz 60 sekund na mniejszy format 10 x 9 cm.

Rozdzielczość drukowania to 403 x 403 dpi, a każdy punkt fotografii składa się z oddzielnych 8-bitowych składowych: żółtej (yellow), jasnoniebieskiej (cyan) i purpurowej (magenta), z których każda ma 256 odcieni. Tryb obróbki końcowej „Super Coat 2” oferuje uzyskanie trwalszych wydruków, które są odporne na ciepło, światło i odciski palców, a ponadto można je przygotowywać w wersji zarówno matowej, jak i błyszczącej.

Przy wykorzystaniu wbudowanego, dotykowego ekranu LCD, przycisków ekranowych i tradycyjnych klawiszy można skorzystać m.in. z takich opcji jak: sporządzanie wydruków z ramkami lub bez nich, tworzenie ilustrowanych kalendarzy oraz przygotowywanie własnych pokazów slajdów. Wbudowane funkcje edycji wydruków umożliwiają użytkownikom uzupełnianie każdego wydruku o tekst pozdrowień, wybierany z zestawu gotowych wzorów zapisanych w pamięci urządzenia. Użytkownik ma również możliwości modyfikowania przygotowywanych zdjęć za pośrednictwem „pióra świetlnego”, które pozwala na swobodne pisanie po powierzchni ekranu.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w gniazdo kart PC, a do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs USB. Drukarka współpracuje z systemami operacyjnymi - MS Windows oraz MAC OS.

DPP-SV77 -specyfikacja techniczna:

Sposób drukowania: Sublimacja barwników metodą termotransferową

Rozdzielczość: 403 x 403 dpi

Odcienie: Składowe Y (yellow), M (magenta), C (cyan) po 256 odcieni, 16,77 mln barw

Czas drukowania: Około 90 s (rozmiar pocztówkowy), około 60 s (mały rozmiar)

Maksymalny rozmiar:101,6 x 152,5 mm (rozmiar pocztówkowy), 71,27 x 95,5 mm

Podawanie papieru: Automatyczny podajnik (mieszczący maks. 30 arkuszy)

Gniazda wejściowe: Memory Stick x 1, Karta PC x 1

Zastosowany format plików: DCF Exif wersja 2.1 (JPEG, TIFF) BMP

Wyjście: Złącze zespolonego sygnału wizji (typ RCA) x1, USB (wersja 1.1)

Dołączone sterowniki: Windows 98/98SE/ME/2000, Mac OS 8.5.1/8.6/9.0

Wyświetlacz LCD: 3,2-calowy wyświetlacz STN LCD z panelem dotykowym

Dołączone akcesoria: Podajnik papieru (1), kabel zasilania (1), kabel sygnału wizji (1), zestaw testowy na 10 wydruków (1), pióro świetlne (1), dysk CD (1), sterowniki drukarki / oprogramowanie do obsługi kart Memory Stick / oprogramowanie do obsługi czytnika kart PC (1), instrukcja obsługi (1)

Wymiary (szer. / wys. / gł.): 242 x 87 x 267 mm (bez podajnika papieru)

Ciężar: Około 2,5 kg (bez podajnika papieru)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200