Cyberslacking powszechny w Polsce

Pojęcie to określa wykorzystywanie Internetu do celów prywatnych w godzinach pracy. Wyniki badań firmy Gemius nad stosunkiem Polaków do cyberslackingu pokazują, że jest to zjawisko powszechne i akceptowane przez znaczną część pełnoletnich użytkowników Internetu.

Cyberslacking powszechny w Polsce

Opinie internautów o cyberslackingu

Zdecydowana ich większość uważa, że korzystanie z Internetu w pracy w celach prywatnych nie jest niczym złym, jeśli nie przeszkadza w obowiązkach służbowych, a ponad 50% badanych twierdzi, że jest to potrzebne "jako chwila odpoczynku". Zdaniem co drugiego respondenta korzystanie z Internetu w pracy w celach prywatnych jest normalne i wszyscy, którzy mają taką możliwość korzystają z niego w ten sposób. Wyniki badania pokazują także, że cyberslacking nie jest postrzegany przez internautów jako zachowanie niewłaściwe i nieuczciwe względem pracodawcy. Polscy internauci nie dostrzegają też szkodliwego wpływu cyberslackingu na realizację obowiązków służbowych.

Cyberslacking powszechny w Polsce

Ile czasu w pracy poświęcamy na cyberslacking

Do cyberslackingu przyznaje się aż 93% internautów mających dostęp w pracy do Internetu. Najczęściej pracownicy korzystają w godzinach pracy z prywatnej poczty i przeglądają strony WWW. Co trzeci badany w celach prywatnych używa w pracy komunikatora lub robi zakupy w sklepach internetowych. Połowa respondentów deklaruje, że zajmuje im to średnio pół godziny dziennie. Natomiast co szósty badany, używający Internetu w pracy deklaruje, że korzysta z niego w celach prywatnych ponad dwie godziny dziennie.

Zobacz również:


TOP 200