Cyberbezpieczeństwo wspierane nowymi rozwiązaniami Acronis

Acronis zapowiedział wprowadzenie trzech nowych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeńtwa. Będą to produkty wzmacniające ochronę urządzeń końcowych, brzegu sieci i zabezpieczające środowiska data center.

Artur Cyganek, dyrektor regionalny Acronis podczas warszawskiej konferencji Acronis #CyberFit Day 2019. Fot: Acronis

Zmiany w produktach zostały zapowiedziane podczas październikowego Acronis Global Cyber Summit w USA. Polski rynek otrzymał potwierdzenie planów w czasie warszawskiej konferencji producenta Acronis CyberFit Day 2019.

Nowe rozwiązania Acronis zapewnią łatwą, wydajną i bezpieczną ochronę cybernetyczną

dzięki pełnej integracji na poziomie biznesowym, interfejsu użytkownika, zarządzania

i produktowym. W rezultacie klienci Acronis otrzymają lepszą ochronę, wyższą dostępność

systemów i znacznie niższe koszty utrzymania infrastruktury IT.

Dzisiejszy biznes funkcjonuje w oparciu o dane, dlatego istotne jest odpowiednie przetwarzanie ich i zabezpieczenie. Dzięki uczeniu maszynowemu i sztucznej inteligencji organizacje mogą szybko i skutecznie podejmować decyzje biznesowe, w oparciu o dostarczane dane, które muszą być gromadzone i przetwarzane. Stale zwiększająca się liczba urządzeń i dystrybucja danych między wieloma urządzeniami, lokalizacjami i usługami w chmurze może przekładać się na decentralizację infrastruktury IT, w wyniku czego jest ona bardziej podatna na ataki.

Zobacz również:

Odpowiedzią Acronis na współczesny model biznesowy oparty o dane jest filozofia SAPAS (bezpieczeństwo, dostępność, prywatność, autentyczność i ochrona danych). Narzędzia producenta mają wspierać te aspekty.

Nowości znajdą się w kluczowych produktach:

• Acronis Cyber Protect – rozwiązanie typu „all-in-one”, integrujace siedem kluczowych funkcji ochrony przed cyberzagrożeniami (backup, odzyskiwanie danych po awarii, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oparta na sztucznej inteligencji, certyfikacja i walidacja autentyczności danych, analiza luk w zabezpieczeniach systemów, zarządzanie aktualizacjami oraz zdalny monitoring i zarządzanie).

• Acronis Cyber Platform – umożliwiający developerom i partnerom ISV (Independent Software Vendor) indywidualne dostosowywanie do potrzeb i integrację rozwiązań Acronis Cyber Protect.

• Acronis Cyber Infrastructure - zapewniające oszczędną i niezawodną infrastrukturę

hiperkonwergentną zoptymalizowaną pod kątem wdrożeń rozwiązań cyberbezpieczeństwa.


TOP 200