Cyberbepieczeństwo w praktyce – zapraszamy na III edycję Exatel Security Days

Jak najmniej teorii, jak najwięcej praktyki i działania – to zasada, której się trzymamy. Ostatnie dwa lata przyniosły najszybsze w historii zmiany w sektorze cyberbezpieczeństwa. Po raz pierwszy pytania o wpływ systemów IT na codzienne życie, na stan i funkcjonowanie państwa zostały postawione w tak zdecydowany sposób. Dyskusja o cyberbezpieczeństwie przeniosła się z konferencji na pierwsze strony gazet.

Jasnym jest, że cyberbezpieczeństwo wkracza w nową erę. Erę, w której będzie ono dotyczyć wszystkich i to w zupełnie nowych kontekstach. Internet rzeczy, 5G, infrastruktura IT państwa, przemysł 4.0, konflikty hybrydowe – wielu tych zjawisk nie brano pod uwagę jeszcze rok, dwa lata temu. W co inwestować, żeby nie dać się wyprzedzić w tym „wyścigu zbrojeń” i nie stać się ofiarą przestępców?

Usługi cyberbezpieczeństwa muszą być skuteczne. Wymaga to działających technologii a także doświadczonych kadr, które wiedzą jak wykonywać swoje obowiązki. Podkreślam tu jednak słowo „działających”, gdyż zbyt często nawet najlepsze rozwiązania jedynie „znajdują się na stanie”. Są to nie najlepsze przykłady „gospodarności”, a dodatkowo dają złudną iluzję bezpieczeństwa. Decydenci widząc kwoty na fakturach za zakupione sprzęty i licencje spodziewają się (poniekąd słusznie), że dochowali należytej staranności. Ale rzeczywisty poziom bezpieczeństwa bywa dramatycznie inny. - ocenia Jakub Syta Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeńsywa.

Podczas Exatel Security Days opowiemy o konkretnych zastosowaniach najbardziej zaawansowanych i zaufanych światowych technologii. Wraz z naszymi partnerami podzielimy się konkretnymi przykładami sytuacji, w których wnoszą one wartość dodaną. Pokażemy też jak je obsługiwać. Nasi inżynierowie będą mogli podzielić się praktycznymi doświadczeniami z realizacji wskazując na newralgiczne momenty i kluczowe decyzje. Nie zabraknie też oczywiście „ciekawostek” dotyczących luk i sposobów ataku.

Wśród tematów pojawi się kwestia ochrony Infrastruktury Krytycznej w świetle najciekawszych ataków, porozmawiamy o kosztach incydentów w oparciu o analizę konkretnych przypadków czy pokażemy Threat Intelligence w praktyce. Zaprezentujemy najciekawsze „znaleziska” odkryte podczas testów penetracyjnych oraz opowiemy, jak przygotować się do wdrożenia zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. A to tylko część naszej agendy…

Cyberbepieczeństwo w praktyce – zapraszamy na III edycję Exatel Security Days

Zachęcamy więc Państwa do uczestnictwa w EXATEL Security Days 2018 i śledzenia naszej strony internetowej exatelsecuritydays.pl.