CyanogenMod zapowiada szyfrowanie SMS-ów

Programiści zaangażowani w projekt CyanogenMod – rozwijaną niezależnie od producentów smartfonów dystrybucję Androida – zamierzają wyposażyć ten system w funkcję szyfrowania krótkich wiadomości tekstowych SMS.

Przedstawiciele projektu poinformowali właśnie, że w jednej z kolejnych wersji CyanogenMod pojawi się domyślne, pełne szyfrowanie SMS-ów – dzięki temu obie strony (nadawca i odbiorca) będą miały 100% pewność, że ich konwersacja jest poufna i nie może zostać przechwycona.

Aby zrealizować ów cel, Cyanogen nawiązał współpracę z ekipą projektu Open Whisper Systems (rozwijającą oprogramowanie o nazwie TextSecure, służące do zabezpieczania wiadomości tekstowych i połączeń głosowych). Z pierwszych zapowiedzi wynika, że szyfrowanie będzie działało w każdej aplikacji do wymiany komunikatów tekstowych (pod warunkiem, że obie strony rozmowy będą korzystały z CyanogenMod lub TextSecure).

Zobacz również:

  • HarmonyOS trzecim najpopularniejszym systemem mobilnym
  • Sztuczna inteligencja trafi do Wiadomości na Androida

Daty premiery wersji CyanogenMod obsługującej szyfrowanie SMS na razie nie podano – wiadomo jednak, że prace nad nią są mocno zaawansowane (programiści zaczęli już pierwsze testy tego oprogramowania).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200