Cryptocard do notebooka

Firma Computer Elektronik Infosys opracowała sprzętową metodę ochrony danych na dyskach komputerów notebook. Karta PCMCIA (typ II) Cryptocard koduje dane na dysku twardym lub dyskietce uniemożliwiając ich odczyt przez osoby niepowołane.

Firma Computer Elektronik Infosys opracowała sprzętową metodę ochrony danych na dyskach komputerów notebook. Karta PCMCIA (typ II) Cryptocard koduje dane na dysku twardym lub dyskietce uniemożliwiając ich odczyt przez osoby

niepowołane.

Karta jest wyposażona we własny procesor oraz algorytm enkrypcji danych zgodny z wymaganiami amerykańskiego Institute of Standards and Technology. Komputer może być uruchomiony jedynie po wetknięciu tej karty i podaniu hasła.

Cryptocard będzie zastosowana w notebookach Toshiby. Dotyczy to głównie modeli T1900, T4500 i T4600. W tym ostatnim karta będzie połączona bezpośrednio z BIOSem. Tak zabezpieczony T4600 nie daje żadnej możliwości odczytania informacji z dysku twardego bez karty. W sytuacji awaryjnej firma Infosys potrafi odzyskać dane jeżeli użytkownik jest w stanie podać hasło.


TOP 200