Crowley zapowiada ekspansję

Crowley Data Poland, jeden z największych niezależnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, podsumował swoje wyniki finansowe i zapowiedział wprowadzenie nowych usług do oferty.

CDP jest zainteresowane wejściem na rynek wirtualnych operatorów MVNO, a także rozszerzenie swojej oferty na kolejne miasta w Polsce (w tym roku firma rozpoczęła działalność w Łodzi, Lublinie i Rzeszowie, a wśród kolejnych miast mają znaleźć się te, gdzie do tej pory funkcjonują przedstawiciele firmy). Crowley stara się też wykorzystywać możliwości stwarzane przez deregulację rynku. Z początkiem czerwca b.r. firma rozpoczęła świadczenie usług dostępu do Internetu oraz transmisji danych w oparciu o technologię DSL. Portfolio usług dodanych zostało uzupełnione również o pakiet bezpieczeństwa Crowley Security.

Podczas spotkania prasowego Jarosław Roszkowski, prezes zarządu Crowley Data Poland, podał, że w pierwszej połowie 2007 r. firma osiągneła przychód netto na poziomie ponad 39,5 mln zł (16,5% wzrostu w porównaniu z podobnym okresem ub.r.). Zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków i amortyzacji wyniósł 6,57 mln zł i był o ponad 43% wyższy w porównaniu do poprzedniego roku finansowego.

Podczas spotkania obecny był także George D. Crowley, prezes i właściciel amerykańskiego Crowley Group, którego częścią jest CDP. Ujawił on, że firma będzie potrzebowała wsparcia kapitałowego, żeby sfinansować planowaną ekspansję, w ramach której firma ma podwoić wielkość przychodów w ciągu 2-3 lat. Jednym z pomysłów branych pod uwagę jest wprowadzenie CDP na giełdę. Alternatywą jest też dalsze finansowanie spółki przez głównego akcjonariusza, kredyt bankowy lub wprowadzenie do spółki inwestora.

Crowley w swojej ofercie wykorzystuje wiele technologii dostępowych (m.in LMDS, WiMAX, światłowody), a także korzysta z wykupionych łączy u operatorów konkurencyjnych. Zdaniem Roberta Idziaka, dyrektora Działu Rozwiązań i Produktów, głównym celem Crowley Data Poland w drugiej połowie 2007 roku będzie dalszy rozwój oferty produktowej, a także nadal koncentrować się na klientach biznesowych.

Crowley jest bardzo zainteresowany rynkiem sektora publicznego, chociaż, jak informował prezes Jarosław Roszkowski, operatorowi są rzucane kłody pod nogi w postaci nieprawidłowo skonstruowanych warunków przetargu, faworyzujących dominującego operatora. Crowley Data Poland zrealizował ostatnio prestiżowy projekt budowy sieci prywatnej łączącej 20 lokalizacji Instytutu Pamięci Narodowej. Firma złożyła także zwycięską ofertę w postępowaniu przetargowym organizowanym przez Narodowy Bank Polski na budowę sieci WAN obejmującej 16 oddziałów instytucji (wartość kontraktu to ponad 4 mln zł).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200