Creative zapowiada własne tablety

Producenci sprzętu oszaleli na punkcie tytułowych urządzeń i jeden po drugim zapowiadają nowości tego typu. Zrobiła to też firma Creative, która zaprezentowała dwa tablety w Londynie.

Nowością od Creative jest tablet Ziio, który zostanie zaoferowany potencjalnym nabywcom w dwóch wersjach 7-calowej i 10-calowej. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android (2.1) i są do siebie bardzo zbliżone jeśli chodzi o możliwości, zastosowane w nich rozwiązania. Napędza je procesor ZiiLabs ZMS-08, a za dźwięk odpowiada w nich technologia Android Pure Audio bazująca na innym produkcie firmy Creative - karcie muzycznej X-Fi.

Oba modele Ziio posiadają czytnik kart microSD, port miniUSB, wyjście słuchawkowe 3,5mm oraz wyjście HDMI. Tablety komunikują się ze światem za pomocą WiFi lub Bluetooth 2.1 (pozwala bezprzewodowo łączyć się z innym sprzętem Creative). Ziio umożliwiają przeglądanie stron www, odbieranie emaili oraz nabywanie aplikacji w dedykowanej tym tabletom usłudze ZiiStore.

7-calowy Ziio posiada białą obudowę, a jego wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 480x800. Można go będzie nabyć z 8GB wbudowanej pamięci (229 euro) lub 16GB (259 euro). 10-calowa wersja urządzenia posiada czarną obudowę i wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1024x768. Creative wyceniło 8-gigabajtową wersję tabletu na 289 euro. Za model z 16GB pamięci zapłacimy 391 euro. Mniejsze Ziio waży 400 gramów, a większe 650. Naładowane baterie tabletów mają mieć możliwość ciągłego odtwarzania materiałów filmowych przez pięć godzin. Urządzenia powinny trafić do sklepów w grudniu tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200