Creative dla profesjonalistów

Creative wprowadził do swojej oferty produkt, którego do tej pory bardzo w niej brakowało. Professional E-MU 1820 Digital Audio System to bogato wyposażona, profesjonalna karta dźwiękowa pozwalające na sprzętową realizację wielu efektów.

Creative dla profesjonalistów
Urządzenie to to pierwszy produkt, który zostanie wprowadzony na rynek pod nową marką – Creative Professional. E-MU 1820 to system audio/MIDI bazujący na karcie PCI pracujący z parametrami 24-bit/192 kHz. Karta jest w pełni zgodna z najpopularniejszym oprogramowaniem audio i MIDI dla PC, jest dostarczana razem ze sterownikami ASIO 2.0, WDM i DirectSound dla Windows XP i 2000.

Creative Professional E-MU 1820 wyposażony jest w wydajny procesor E-MU E-DSP potrafiący realizować jednocześnie ponad 16 obrabianych sprzętowo efektów. Uwalnia komputer od uruchamiania zużywających moc procesora wtyczek programowych ograniczających możliwości dźwiękowe. Systemy Creative Professional Digital Audio Systems udostępniają ponad 500 zaprogramowanych efektów, których struktura jest w pełni modyfikowalna, umożliwiając dodawanie w przyszłości nowych algorytmów. Procesor E-DSP umożliwia sprzętowe, pozbawione opóźnień miksowanie i monitorowanie dźwięku za pomocą dołączonego miksera PatchMix DSP, zapewniając elastyczność w przekazywaniu sygnałów między fizycznymi i wirtualnymi (ASIO/WDM) wejściami i wyjściami, bez potrzeby posiadania zewnętrznego miksera.

Zobacz również:

  • Qualcomm udostępnia kod źródłowy kodeka aptX

Produkt wyposażony jest w złącza ADAT, S/PDIF (optyczny i koncentryczny), FireWire, jak również w opcjonalne złącza synchronizacji. Jest dostarczany wraz z panelem 24-bit/196kHz typu 1/2 rack 19” do wyprowadzania dodatkowych złączy - od popularnych zbalansowanych wejść/wyjść jack TRS 1/4”, do specjalistycznych wejść/wyjść, w tym również wejść gramofonowych (z uziemieniem i sprzętowym przedwzmacniaczem RIAA), wydzielonych wyjść głośnikowych i dwóch studyjnych przedwzmacniaczy mikrofonowych TFPro z zasilaniem Phantom 48 V i wzmocnieniem +40 dB. Przedwzmacniacze wyposażone są w złącza combo XLR/jack 1/4” firmy Neutrik i zgodne są z poziomami sygnałów mikrofonowych, liniowych i instrumentalnych Hi-Z.

Creative dla profesjonalistów
Panel oferuje też dwa zestawy wejść/wyjść MIDI i jest zasilany przez kabel EDI (E-MU Digital Interface), czyli 3-metrowy kabel sieciowy typu CAT5, łączący go z centralną kartą 1010 PCI. Nie jest wymagane zasilanie zewnętrzne.

Dostępna też będzie opcjonalna karta rozszerzenia synchronizacji. Pozwala ona muzykom sprzęgnąć systemy analogowe i cyfrowe na bazie stabilnego, dokładnego kodu zegara czasowego. Karta synchronizacji wspiera wejściową i wyjściową synchronizację Word Clock dostarczając synchron z dokładnością do jednej próbki, synchronizację SMPTE z wejściem i wyjściem gwarantując stabilny synchron dla analogowych magnetofonów wielośladowych i urządzeń wideo oraz synchronizację MTC (MIDI Time Code) na złączu wyjściowym.

Konfiguracja

Karta E-MU 1010 PCI:

Wejście/wyjście optyczne (ADAT lub S/PDIF)

Wejście/wyjście elektryczne S/PDIF

Interfejs FireWire

Interfejs EDI

Interfejs E-MU AudioDock:

Przód:

2 przedwzmacniacze mikrofonowe TFPro (zasilanie Phantom 48 V)

Wyjście słuchawkowe (1/4”) z regulacją głośności

Wyjście optyczne S/PDIF

Wejście i wyjście MIDI 1

Tył:

6 symetrycznych wejść analogowych na złączach jack TRS 1/4”

8 symetrycznych wyjść analogowych na złączach jack TRS 1/4”

Wejście gramofonowe (uziemienie i przedwzmacniacz RIAA)

4 stereofoniczne wyjścia głośnikowe (z możliwością ustawienia trybu 7.1) na złączach jack TRS 1/8”

Wejście i wyjście MIDI 2

Interfejs EDI

Creative Professional E-MU 1820 jest dostarczany z efektami oraz oprogramowaniem miksera PatchMix DSP, jak również z bogatym oprogramowaniem studyjnym, w skład którego wchodzi pełna wersja Cubase VST 32 v5.1 i Wavelab Lite V 2.5 firmy Steinberg.

Karta dostępna będzie na rynku od końca lutego 2004 r. w cenie 1730 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200