Creative Labs wprowadzi do sprzedaży przenośny odtwarzacz MP3

Creative Labs, producent znany m.in. jako twórca kart dźwiękowych Sound Blaster, zamierza wprowadzić do sprzedaży przenośny odtwarzacz plików muzycznych w formacie MP3. Urządzenie ma trafić do sklepów w II kw. br., a jego cena ma być niższa niż 200 USD. Odtwarzacz MP3 będzie pierwszym produktem z nowej serii przenośnych urządzeń audio i wideo, które określane są przez producenta jako Project Nomad.

Creative Labs, producent znany m.in. jako twórca kart dźwiękowych Sound Blaster, zamierza wprowadzić do sprzedaży przenośny odtwarzacz plików muzycznych w formacie MP3. Urządzenie ma trafić do sklepów w II kw. br., a jego cena ma być niższa niż 200 USD.

Odtwarzacz MP3 będzie pierwszym produktem z nowej serii przenośnych urządzeń audio i wideo, które określane są przez producenta jako Project Nomad.

Odtwarzacz będzie mógł przechowywać do 64 MB danych, czyli około godziny muzyki zapisanej w formacie MP3. Wymiana danych z komputerem będzie możliwa za pośrednictwem specjalnego podłączanego do portu drukarki. Urządzenie umożliwi również zapis głosu, który będzie można przesłać do komputera. Przedstawiciele firmy podkreślają jednak, że odtwarzacz będzie zabezpieczony przed możliwością ponownego przesłania do komputera zapisanej na nim muzyki.

Oferując przenośny , Creative Labs dołącza do firm, które chcą zarobić na szybko rosnącej, głównie dzięki Internetowi, popularności tego formatu zapisywania muzyki. Pierwszą firmą, która rozpoczęła sprzedaż podobnego odtwarzacza, była Diamond Multimedia. Jej Rio Player sprzedał się już w ponad 100 tys. egzemplarzy na całym świecie.

______________________

Od winylu do MP3